نفس تالارهای پذیرایی به شماره افتاد

نفس تالارهای پذیرایی به شماره افتاد

لیدی شال: رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران از ورشكسته شدن بیش از 60 درصد تالارها به دنبال شیوع ویروس كرونا و خسارت 500 میلیون تا چند میلیاردی به واحدهای این صنف آگاهی داد و اظهار داشت كه با این وجود فعالان این صنف هنوز هیچ كمكی دریافت نكردند.


خسرو ابراهیمی نیا در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه با انتشار ویروس کرونا، از اسفند ماه متقاضیان برگزاری مراسم در تالارها مهمانی ها را کنسل کردند و پول های خودرا پس گرفتند، اشاره کرد: این در حالیست که تالارها از قبل از پیش پرداخت ها برای حقوق کارکنان، هزینه های نگهداری و بازسازی تالار بهره برده بودند و در این زمان مجبور به فروش دارایی های خود برای پس دادن پیش پرداخت ها شدند.
وی با اعلان اینکه حدود شش ماه که تالارها با وجود تعطیلی متحمل هزینه های نگهداری واحدهای صنفی، اجاره و هزینه های کارگری و موارد دیگر هستند، اظهار داشت: اجاره تالارها از ۵۰ میلیون تومان تا حدود چند صد میلیون تومان است و تالارها طی این پنج ماه ۵۰۰ میلیون تا چند میلیارد تومان ضرر کردند، اما با وجود همه شرایط هنوز واحدهای صنفی هیچ کمکی از دولت دریافت نکردند و سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی نیز معافیتی برای تالارها در نظر نگرفته اند.
ابراهیمی نیا در ادامه از ورشکسته شدن بیش از ۶۰ درصد تالارهای پذیرایی آگاهی داد و با اعلان اینکه سایر واحدها نیز نفس های آخر را می کشند، اظهار داشت: تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی برای تالارهای پذیرایی مناسب نمی باشد، چونکه اگر یک تالار پذیرایی هفت کارگر هم داشته باشد با متوسط حقوق سه میلیون تومان فقط هزینه ماهانه کارگران ۲۱ میلیون تومان است.
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با بیان این که تعطیلی تالارها موجب می شود افراد مجالس خودرا به صورت غیر بهداشتی و اصولی و در مراکز غیر قانونی مثل باغ ها برگزار کنند، اشاره کرد: این در حالیست که تالارها متخصص برگزاری مجالس و قادر به حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.
پیشنهاداتی برای جبران خسارات تالارداران
ایشان سپس در پاسخ به اینکه آیا بهتر نیست تعداد مهمانانی که تالارها مجاز به پذیرایی از آنها هستند محدودتر شود، اظهار داشت: سلامت مردم برای ما در راس هرم و در کنار آن معیشت تالارداران هم مهم می باشد. بدین سبب هر پروتکلی که ستاد ملی کرونا تعیین کند حتما با بهره گیری از ظدفیت تیم های بازرسی اجرا خواهد شد.
ابراهیمی نیا در آخر پیشنهاد کرد که برای جبران خسارت وارد شده به این صنف دولت حقوق سه ماهه نیروی کار تالارها را پرداخت کند و تخفیف ویژه ای درباب مالیات برای آنها در نظر بگیرد. همین طور تسهیلات نقدی برای این صنف برمبنای هزینه های آنها در نظر گرفته شود و به میزانی باشد که تالارها قابلیت احیا پیدا کنند.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند از اواخر اسفندماه، ابتدا فعالیت واحدهای صنفی و بعد سایر واحدهای صنفی به تدریج شروع شد و طبق مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا تالارها نیز در مناطقی که در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا نیستند با نصف ظرفیت مجاز است. البته پرسنل تالارها باید از ماسک و دستکش استفاده کنند، فضای سالن ها و آشپزخانه ضدعفونی شود و فاصله گذاری اجتماعی در این مکان ها رعایت شود. همین طور مقرر شده حتی الامکان از ظروف یک بار مصرف استفاده گردد و پذیرایی به شکل سلف سرویس انجام نشود. همین طور با بهره گیری از دستگاه تب سنج یک معاینه بالینی معمولی از میهمانان صورت خواهد گرفت.
منبع:

1399/04/15
18:12:53
5.0 / 5
2644
تگهای خبر: تسهیلات , دستگاه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal