مركز آمار ایران:

۲۴ درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند

۲۴ درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند

لیدی شال: داده های مركز آمار حاكی از آنست كه 24 درصد خانوارهای شهری و 4.5 درصد خانوارهای روستایی در سال 98 اجاره نشین بوده اند.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بررسی داده های گزارش مرکز آمار از متوسط هزینه سالانه خانوار در سال ۹۸ حاکی از آنست که در میان هزینه های غیرخوراکی یک خانوار شهری بیشترین سهم با ۴۸.۰ درصد مربوط به هزینه مسکن، سوخت و روشنایی بوده و همین طور در میان هزینه های غیرخوراکی یک خانوار روستایی، بیشترین سهم با ۳۰.۰ درصد مربوط به مسکن، سوخت و روشنایی بوده است.
از سوی دیگر بررسی نحوه تصرف مسکن مناطق شهری و روستایی در این سال نشان میدهد که بیش از ۲۴ درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند. این در حالیست که این امار در مناطق روستایی بسیار پایین تر بوده و حدود ۴.۵ درصد خانوارهای روستایی در خانه های اجاره ای زندگی می کنند.
همچنین این گزارش بیان کننده آن است که در سال قبل ۶۷ درصد خانوارهای شهری و بیش از ۸۶ درصد خانوارهای روستایی در مسکن های ملکی ساکن بوده اند. همین طور حدود ۹ درصد خانوارها در مناطق شهری و روستایی در سایر انواع مسکن مانند خانه های سازمانی زندگی می کنند.
همچنین با بررسی روند آمار نحوه تصرف مسکن از سال ۹۳ تا سال ۹۸ متوجه می شویم که طی این سال ها درصد تصرف مسکن ملکی با افزایش روبرو بوده که این مدلول خانه دار شدن تعداد بیشتری از خانوارها است. به نحوی که در این آمار از سال ۹۳ تا ۹۸ در مناطق شهری ۱.۴ درصد و در مناطق روستایی ۱.۳۹ درصد رشد داشته است.منبع:

1399/04/07
14:45:09
5.0 / 5
2779
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal