چرا مرغ گران شد؟

چرا مرغ گران شد؟

لیدی شال: نایب رئیس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی كشور دلیل افزایش قیمت مرغ در ایام اخیر را حركت به سمت قیمت تمام شده مرغ و افزایش تقاضا اعلام نمود.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا با بیان این که قیمت تمام شده مرغ زنده و مرغ گرم به ترتیب ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان و بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰تومان است، اظهار نمود: هم اکنون مرغ زنده با قیمت ۹۲۰۰ تومان و مرغ گرم نیز با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان در بازار عرضه می شود که هنوز هم با قیمت تمام شده فاصله زیادی دارد.

وی افزود: وقتی قیمت تمام شده کالایی بالا باشد و در مقطعی پایین تر از آن عرضه گردد، باید انتظار این را داشت که قیمت ها روزی به سمت قیمت واقعی حرکت نماید تا تولیدکننده گرفتار چالش و ضرر و زیان نشود.

به گفته نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور دلیل افزایش قیمت مرغ در ایام اخیر، حرکت به سمت قیمت تمام شده مرغ و افزایش تقاضا است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به وضعیت نهاده های دامی اشاره نمود و اظهار داشت: مشکل تامین نهاده های دام و طیور نه فقط حل نشده، بلکه روز به روز نیز بدتر می شود. انتظار ما این است که سیاست گذاری ها در امتداد حل مشکل تامین بموقع و کامل نهاده ها و کاهش قیمت تمام شده باشد تا در این راستا خسران وارده به تولید کننده و مصرف کننده کمتر شود.

او اضافه کرد: وقتی نهاده ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود، ایجاد بازار سیاه و حباب قیمتی ثمره قصور و عدم نظارت و کنترل دستگاه های مسئول است.

به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا بر طبق مشاهدات میدانی قیمت مرغ در ایام اخیر نسبت به هفته های گذشته با افزایش حدود ۲۰۰۰ تومانی روبه رو شده است و هم اکنون مرغ در خرده فروشی ها با قیمت ۱۳ هزارو ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.
منبع:

1399/04/01
15:20:13
5.0 / 5
2854
تگهای خبر: بازار , دستگاه , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal