معاون رئیس جمهور خبر داد:

تخصیص 34 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی كشور

تخصیص 34 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی كشور

به گزارش لیدی شال معاون رئیس جمهور از تخصیص ۳۴ هزار میلیارد تومان به اجرای طرح های عمرانی كشور تا به امروز اطلاع داد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت بامداد پنجشنبه در مراسم تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید و حوزه اشتغال اظهار نمود: طی سال های اخیر با محدودیت منابع به صورت جدی مواجه بوده ایم و کشور برخوردار و بزرگ ایران اسلامی امروز در محاصره و تنگنای مالی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه باید با ایدئولوژی و نگاه تعریف شده بدانیم از منابع محدود چگونه هدفمند استفاده نماییم، اضافه کرد: امروز جز با اولویت بندی نمی گردد کار را پیش برد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما در جمهوری اسلامی ایران معتقدیم آنچه به کارمان برکت می دهد صرفا بازده اقتصادی نیست بلکه برای تحقق عدالت باید به انسان های شریف نیازمند توجه کرد، اظهار داشت: برنامه سازمان برنامه و بودجه امروز در شرایط تحریم بگونه ای طراحی شده که دقیقاً می دانیم با این منابع چگونه کشور را اداره نماییم.
وی با اشاره به اینکه منابع کشور در دو بخش جاری و عمرانی تقسیم می شود، عنوان کرد: منابع جاری همچون مسائل مربوط به امور رفاهی و اجتماعی، آموزش و پژوهش، دفاع و امنیت و بهداشت و درمان است.
نوبخت با اشاره به اینکه از طی سال های اخیر بدون اینکه حجم بودجه را زیاد نماییم تلاش کردیم رقم را به سمت حقوق و دستمزد مردم ببریم و در سایر موارد صرفه جویی نماییم، بیان نمود: از ۴۴۱ هزار میلیارد تومان بودجه سال قبل تلاش کردیم ۵۰ درصد از فوق العاده های فصل دهم را افزایش دهیم و حقوق شاغلین را اضافه نماییم.
وی افزود: امسال تا ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان اختصاص دادیم که نیاز بیشتری دارد اما بازنشستگان نگران نباشند ما به این بخش پر انرژی و فاخر کشورمان توجه داریم.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال قبل بیشتر از ۶۰ هزار میلیارد تومان هدفمند در بخش عمرانی هزینه شد، اظهار نمود: سال جاری تنها در فصل اول سال در طرح های عمرانی بیشتر از ۳۴ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته است.
وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های دولت توجه به بخش ریل بوده است، اضافه کرد: بودجه ریزی ما در بخش عمرانی بر مبنای عملکرد است.
نوبخت افزود: از ۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش عمرانی به خراسان جنوبی طی دو سال تا کنون ۵۴۰ میلیارد تومان دریافت شده که این مهم به علت پیشرفت و مدیریت خوبی بوده که در بخش های مختلف داشته است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز توانستیم پنج هزار واحد مسکونی برای انسان هایی که توان راه اندازی مسکن را ندارند در روستاها تحویل دهیم، اظهار داشت: امروز با راه اندازی هفت هزار و ۵۰۰ پنل خورشیدی تلاش داریم نرخ بیکاری این استان را کاهش دهیم.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بر مبنای تفاهم نامه دو جانبه جهش تولید ۳ هزار شغل در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: امروز هر استان یک برنامه جهش تولید دارد.
وی با اشاره به اینکه ۷۵ پروژه برای تحقق شعار جهش تولید در استان خراسان جنوبی پیشبینی شده است، عنوان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تنها در این بخش هزینه و ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد نمود.
نوبخت افزود: تا زمانی که استان برای شکوفا کردن استعدادهای خود احتیاج به کمک داشته باشد، دولت در اختیار مردم استان خواهد بود.

1399/03/22
20:31:39
5.0 / 5
2738
تگهای خبر: اقتصادی , امنیت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal