رئیس كل دادگستری استان مركزی:

در واگذاری واگن پارس تسریع شود

در واگذاری واگن پارس تسریع شود

لیدی شال: مركزی رئیس كل دادگستری استان مركزی خواهان تسریع در واگذاری واگن پارس به مپنا با در نظر گرفتن همه جوانب فنی شد.


حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی ۱۹ خردادماه در جریان بازدید از شرکت واگن پارس اراک و نشست با مدیران و نمایندگان کارگران این شرکت با اعلان اینکه دوران سختی را می گذرانیم، اظهار نمود: تولید، کار و اشتغال در این دوران ساده نیست و به نقطه ای رسیده ایم که نگهداشت کار و اشتغال گران تمام می شود و باید برای رفع مشکلات به دنبال نسخه شفابخش بود.
وی با اشاره به اینکه قسمتی از تصمیم گیری ها مانند موضوع تعیین تکلیف سهامدار شرکت فراتر از این جلسه و حتی استان است، اضافه کرد: حضور مجموعه قضایی استان در صنایع مانند شرکت واگن پارس به معنای حمایت حقوقی و قضایی از چرخه تولید است. کارگران ستون فقرات تولید هستند و این حمایت کامل را از آنان خواهیم داشت.
موسوی اشاره کرد: البته اگر فردی بخواهد در قامت کارگر، مدیرعامل یا سهامدار در چرخه تولید در فضای مجازی و حقیقی تنش و بی نظمی ایجاد کند اساسا در هر جایگاهی باشد برخورد می نماییم و پشت نام کسی قرار نمی گیریم ولی از کار و تولید حمایت حقوقی جانانه خواهیم داشت.
وی با اشاره به فعال سازی کارگروه ویژه برای مشکلات کار و کارخانجات استان، اظهار داشت: اساسا با کمک خرد جمعی می توان به راهکارهای بهتر و بیشتری دست یافت.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با تاکید بر اینکه برای موضوع واگذاری شرکت واگن پارس باید باتوجه به همه جوانب فنی تسریع صورت گیرد و مجموعه دولت نیز پیگیر امور باشد و اساسا موضوعات مرتبط به قوه قضاییه نیز پیگیری خواهد شد، اضافه کرد: مطالبات تامین اجتماعی، امور مالیاتی و بانک ها از شرکت واگن پارس باید همچنان فریز باقی بمانند تا مشکلات محوری این شرکت حل شود و اساسا بعد از حل مشکلات اصلی به نتایج بهتری دست خواهیم یافت.
موسوی افزود: موضوع جلوگیری از واردات بی رویه واگن، مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش شرکت واگن پارس و مسئله قرارداد کوبا باید در سطح کلان نیز مطرح و بررسی شود.
منبع:

1399/03/19
23:45:57
5.0 / 5
2897
تگهای خبر: واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal