پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی كیتكونیوز

صعود اونس طلا تا مرز ۱۷۸۰ دلار بعید نیست

صعود اونس طلا تا مرز ۱۷۸۰ دلار بعید نیست

لیدی شال: در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، اكثریت هر دو گروه كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران تداوم روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، معامله گران و تحلیلگرانی که در نظرسنجی کیتکونیوز شرکت کردند به افزایش تنشهای تجاری میان آمریکا و چین، ضعیف شدن ارزش دلار و عوامل فنی بعنوان دلیلهای خود برای پیش بینی افزایش قیمت طلا اشاره کردند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۳ نفر معادل ۸۷ درصد به افزایش قیمت طلا و یک نفر معادل هفت درصد به کاهش قیمت طلا رای داد و یک نفر معادل هفت درصد نظر خنثی داشت.

در این بین، ۱۰۹۰ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۶۲۳ نفر معادل ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۵۱ نفر معادل ۲۳ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند و ۲۱۶ نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته بیشتر کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. بهای معاملات آتی هر اونس طلا در بازار نیویورک روز جمعه تحت تاثیر افزایش تنشها میان آمریکا و چین با ۲۳ دلار و ۴۰ سنت معادل ۱.۴ درصد افزایش، در ۱۷۵۱ دلار و ۷۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود یک درصد افزایش نشان داد و رشد ماهانه ۳.۴ درصد را ثبت نمود.

کوین گریدی، رئیس شرکت "فونیکس فیوچرز" به کیتکونیوز اظهار داشت: من همچنان خوش بین هستم. در هفته گذشته به سبب منقضی شدن قرارداد ژوئن و آغاز معاملات قراردادهای اوت شاهد اندکی فروش بودیم. این امر موجب شد صندوقهای بزرگ سرمایه گذاری درباره نگهداری معاملات خرید بازبینی کنند. اما فضای تورمی جهانی همچنان از قیمت طلا پشتیبانی خواهدنمود.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه "پرایس فیوچرز" در این زمینه اظهار داشت: بازگشت سرمایه به بازار سهام قسمتی از درخشش طلا را گرفت با این وجود افزایش تنشها میان آمریکا و چین و ادامه اجرای تدابیر محرک اقتصادی در سراسر جهان از روند صعودی طلا پشتیبانی خواهدنمود.

جیم ویکاف، تحلیلگر تکنیکال ارشد کیتکو پیش بینی نمود قیمت طلا باتوجه به وضعیت نمودارهای فنی و افزایش خطر گریزی به سبب نگرانیهای چین بالاتر خواهد رفت.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "لاسال فیوچرز" اظهار نمود: نه فقط عوامل تکنیکال بلکه تنشهای ژئوپلیتیکی و دلار ضعیف تر عواملی هستند که می توانند کمک نماید طلا تا مرز ۱۷۶۰ دلار و حتی مرز ۱۷۸۰ دلار صعود کرد.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت "آر جی او فیوچرز" به کیتکونیوز اظهار داشت: انتظار دارد طلا در هفته جاری عقب نشینی کند برای اینکه در محدوده پایین ۱۷۸۰ دلار حبس شده است. اگر بازارهای سهام سقوط کنند، بازار طلا نیز سقوط خواهدنمود. این اتفاق در مارس هم افتاد و بعد از اینکه بازارهای سهام ریزش کردند، طلا نیز به همراه آنها روند نزولی پیدا کرد. مفسرین در آن زمان اعلام کردند که علت سقوط قیمت طلا، اقدام سرمایه گذاران برای فروش بمنظور جبران ضرر در معاملات سهام بوده است.

منبع:

1399/03/10
12:00:31
5.0 / 5
2793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal