سخنگوی سهام عدالت :

انتخاب روش آزاد سازی سهام عدالت تا ۱۵ خرداد تمدید گردید

انتخاب روش آزاد سازی سهام عدالت تا ۱۵ خرداد تمدید گردید

به گزارش لیدی شال سخنگوی سهام عدالت از تمدید مهلت انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا ۱۵ خرداد اطلاع داد و اظهار داشت: از دهم خرداد ماه ۳۰ درصد از هر سهم آزاد می شود و صاحبان كدبورسی می توانند نمادها را معامله كنند.


حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مهلت رفتن به سایت samanese.ir برای انتخاب روش مدیریت مستقیم سهام عدالت که قبلاً هشتم خردادماه اعلام شده بود، با تصمیم شورایعالی بورس تا ۱۵ خردادماه تمدید گردید. وی تصریح کرد: سهامداران باید در نظر داشته باشند که امکان تغییر تصمیم وجود ندارد. امکان فروش جداگانه هر سهم از پرتفوی سهام عدالت وجود دارد وی درباره آزاد شدن سهام عدالت در پرتفوی افرادی که با رفتن به وب سایت مذکور، روش مستقیم را برگزیده اند و قصد دادن وکالت فروش به بانک ها را ندارند، اظهار داشت: از دهم خرداد ماه ۳۰ درصد از هر سهم ۳۶ شرکت بورسی سهام عدالت آزاد می شود و این گروه از افراد در صورتیکه دارای کدبورسی باشند، می توانند این ۳۶ نماد را در پورتفوی خود مشاهده کنند اما تنها امکان معامله ۳۰ درصد از آنرا خواهند داشت. سخنگوی سهام عدالت در پاسخ به این سؤال که آیا هر کدام از این نمادها به صورت جدا قابل معامله است یا باید آنها را به صورت یک بسته معامله کرد، اظهار داشت: هر کدام از نمادهای بورسی سهام عدالت به صورت مجزا قابل معامله خواهد بود. مردم در فروش سهام عدالت عجله نکنند

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینکه با شروع آزادسازی، آیا سازمان بورس فکری برای ایجاد نشدن صف فروش سهام و به تبع آن ریزش احتمالی قیمت پیشبینی کرده یا خیر، اظهار داشت: اتفاقاً به نظر بنده افرادی که اصطلاحاً بورس باز نیستند تمایل دارند سهام عدالت خویش را نگه دارند؛ اگر ده سال پیش سهام یک میلیون تومانی خویش را می فروختند امروز سهامشان این ارزش را نداشت بنابراین برای ده سال آینده هم وضعیت به همین صورت است ازاین رو دلیلی برای فروش وجود ندارد. فهیمی افزود: عرضه های سهام عدالت بازار بورس را تحت تاثیر قرار نخواهد داد بلکه تعادلی بین عرضه و تقاضا بوجود می آورد. مهلت رفتن به بانک ها برای دادن وکالت فروش تمدید شد او همینطور درباره مهلت عرضه وکالت به بانک ها برای فروش سهام عدالت اظهار داشت: آندسته از افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده اند اما ترجیح می دهند برای فروش سهام شخصاً اقدام نکنند، می توانند مدیریت سهام شأن را به بانک ها وکالت بدهند. وی اظهار داشت: مهلت رجوع مردم به بانک برای دادن وکالت فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت که قبلاً از ششم تا دهم خردادماه اعلام شده بود، تا ۱۳ خرداد تمدید گردید. به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بر مبنای اعلام مسئولین مربوطه افرادی که روش مستقیم را برگزیده اند می توانند به دو صورت سهام خویش را مدیریت کنند یا می توانند به بانک ها وکالت بدهند که در نخستین فرصت سهام آنها را به فروش برساند و پول حاصل از آنرا به حسابشان واریز نماید. البته در این صورت بانک تضمینی برای رقم فروش نمی دهد. راه دوم هم این است که خود سهامدار، سهام خویش را مدیریت کند، در این روش افراد بعد از دریافت کدبورسی ۳۰ درصد از هر سهم را در پورتفوی خود مشاهده خواهند کرد که امکان معامله آنرا در بستر بورس خواهند داشت. افرادی که روش غیر مستقیم را برگزیده اند هم در آینده ای نزدیک به آنها سهم شرکت های سرمایه گذاری استانی تعلق می گیرد که البته تا زمان ورود این شرکت ها به بورس باید صبر پیشه کنند.

1399/03/07
19:31:10
5.0 / 5
2853
تگهای خبر: بازار , تضمین , سایت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal