با تلاش محققان كشور صورت گرفت

تولید نانوماسك خشك برای ترمیم پوست صورت

تولید نانوماسك خشك برای ترمیم پوست صورت

لیدی شال: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان با بهره گیری از فناوری نانو، ماسك های خشكی برای پوست صورت معرفی كردند كه در مدت زمان كمتر از 10 دقیقه موارد موثره خودرا برای جذب در پوست، رهاسازی می كند.


نیکی عارفی از پژوهشگران این طرح در گفت و گو با ایسنا در این خصوص توضیح داد: تولید ماسک های زیبایی صورت همچون دستاوردهای دانش بنیان ما بوده است که با بهره گیری از تکنولوژی نانو الیاف و پروسه الکتروریسی تولید شد.
وی با اشاره به جزئیات این محصول اشاره کرد: بر روی بستر ماسک های آرایشی موجود، یک لایه نانو الیاف حاوی داروی موثره قرار داده شد که این پروسه بوسیله روش الکتروریسی اجرایی شده است.
عارفی با تاکید بر اینکه بر خلاف ماسک های صورت رایج که " تر" هستند، این ماسک تولید شده خشک است، اظهار نمود: این ماسک خشک در تماس با پوست مرطوب، ماده موثره خودرا در مدت 8 تا 10 دقیقه بر روی صورت قرار می دهد.
این محقق تصریح کرد: ماسک های تجاری موجود حداقل به زمان 20 تا 30 دقیقه ای نیاز دارد تا مواد موثره آن، بر روی پوست صورت قرار گیرد ولی ماده موثره این ماسک نانویی در مدت زمان کمتری مواد موثره خودرا رها سازی می کند تا جذب پوست شود.
بگفته وی، پس از برداشتن ماسک نانویی نیازی به ماساژ دادن برای جذب بهتر ماده آرایشی نیست.
او در آخر اشاره کرد: دانش فنی تولید این ماسک کسب شد و درحال مذاکره برای جذب سرمایه گذار هستیم.
منبع:

1399/03/04
15:09:09
5.0 / 5
2928
تگهای خبر: تجاری , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal