سخنگوی گمرك ایران اعلام كرد:

برگشت ۶ واگن هندوانه صادراتی ایران از تركیه

برگشت ۶ واگن هندوانه صادراتی ایران از تركیه

به گزارش لیدی شال سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: اولین محموله هندوانه صادراتی ایران به تركیه با افزایش ناگهانی تعرفه واردات، به كشور بازگشت.


به گزارش لیدی شال به نقل از گمرک ایران، روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران تصریح کرد: اولین محموله از هندوانه صادراتی ایران که پیش از این به ترکیه صادر شده بود به علت حل نشدن مشکل افزایش ناگهانی تعرفه واردات در ترکیه مجبور به برگشت به کشور شد.
وی اضافه کرد: با افزایش ناگهانی تعرفه واردات هندوانه در ترکیه، بیشتر از هفت هزار تن هندوانه صادراتی ایران در این کشور بلاتکلیف ماند و قیمت تمام شده این محصول برای فروش در بازار ترکیه بیشتر از قیمت خرید شد.
سخنگوی گمرک اضافه کرد: تعرفه واردات هندوانه در ترکیه که تا پنجشنبه گذشته برای هر تن ۱۰۰ دلار محاسبه می شد به ناگاه و بدون اطلاع قبلی به تجار به ۳۰۰ دلار رسید.
لطیفی خاطرنشان کرد: با این اقدام ترکیه، تعرفه واردات این کالا از قیمت یک کیلو هندوانه فراتر رفت و صاحبان کالا را سردرگم کرد، تا جایی که نه امکان فروش داشتند و نه امکان مرجوع کردن کالا، بر همین اساس، صادرکنندگان هندوانه به ترکیه، مجبور به مکاتبه با اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه شدند و این اتاق هم به مسئولین تجارت نامه هایی ارسال کرد تا شاید مقامات ترکیه را قانع کنند تا این میزان هندوانه با تعرفه هفته گذشته محاسبه شود، ظاهرا با برگشت این ۶ واگن، گشایشی برای حل این مشکل از جانب ترکیه اتفاق نیفتاده است.
وی در ادامه تصریح کرد: برای جهش تولید احتیاج به جهش صادرات بیشتر از پیش احساس می شود، امیدواریم در این شرایط سخت که فقط مرز ریلی ما با ترکیه آن هم به صورت محدود فعال است، فرصت ها را از دست ندهیم و با دیپلماسی فعال منافع ملی را دنبال نماییم و مانع از صدمه رسیدن به صادرات شویم.

1399/03/02
22:17:02
5.0 / 5
2747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal