در گزارش لیدی شال مطرح شد؛

مفاسد اقتصادی و قاچاق كالا چالش كشور

مفاسد اقتصادی و قاچاق كالا چالش كشور

به گزارش لیدی شال سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه مفاسد اقتصادی و قاچاق چالش مهم كشور است، اظهار داشت: قاچاق متاسفانه به تولید ملی صدمه های جبران ناپذیری را وارد می نماید كه باید جلوی آنرا گرفت.سیدحسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به قرائت گزارش مجلس درباره تحقیق و تفحص از سیاست های دولت در مقابله با قاچاق و علل ناکارآمدی آن در دولت های مختلف، بیان نمود: خلاصه این تحقیق و تفحص که توسط بنده در مجلس قرائت شد به مقوله قاچاق و مفاسد اقتصادی و لزوم مقابله با آنها به مثابه یکی از چالش های کشور می پردازد.
وی با اشاره به اینکه مقابله با قاچاق می بایست دارای ساز و کاری باشد که همه معیارها و ابعاد همچون اقتصادی، سیاسی، قضائی، اجتماعی و… در آن لحاظ شود چون که قاچاق یک پدیده چند وجهی است.
نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به اینکه گزارش تحقیق و تفحص مجلس نشان داد که در این حوزه دستگاه ها به ۴۰ تکلیف خود عمل نکرده و ۷۰ تکلیف را به صورت ناقص انجام داده اند، بیان نمود: باید بتوان از رئیس جمهور و وزرای مربوطه در زمینه اقداماتشان سوال کرد که چرا این تکالیف قانونی عمل نشده است.
فقدان کارگروه پایش عملکرد در حوزه قاچاق در بدنه سازمان بازرسی
حسینی شاهرودی بیان نمود: مسئولانی که نسبت به تکالیف قانونی خود در مبارزه با قاچاق کوتاهی کرده اند، اعمال نظارت و اعمال قانون خواهند شد همینطور می بایست به وضعیت ضعف عملکرد و استنکاف دستگاه ها از انجام تکالیفی که قانونی در مقابله با قاچاق بر دوششان نهاده، رسیدگی جدی کرد.
وی با اشاره به اینکه الان خلاهایی در زمینه مقابله با قاچاق وجود دارد، بیان نمود: همچون مسائلی که در گزارش تحقیق و تفحص مجلس به آن اشاره شد، عدم وجود کمیسیون مبارزه با قاچاق در مجلس، کارگروه تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق ذیل کمیسیون اقتصادی و فقدان کارگروه پایش عملکرد در حوزه قاچاق در بدنه سازمان بازرسی کشور، هستند.
عضو خانه ملت اظهار داشت: احتیاج به بازطراحی نقش ستادی شورای دستگاه های نظارتی کشور در زمینه مقابله با قاچاق کالا و ارز که همچون مشکلات و چالش های جدی اقتصادی کشور است، در گزارش تحقیق و تفحص مجلس عنوان شده که امیدواریم این گزارش بتواند راهی به سمت کاهش قاچاق و مفاسد اقتصادی باشد.

1399/03/02
11:07:58
5.0 / 5
3004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal