صعود طلا به ۲۰۰۰ دلار به تاخیر افتاد

صعود طلا به ۲۰۰۰ دلار به تاخیر افتاد

لیدی شال: تحلیل گران بازار جهانی حالا پیشبینی می كنند كه راه برای ركوردشكنی قیمت طلا ناهموارتر به نظر می آید و مدت طولانی تری طول خواهد كشید تا این فلز پرارزش آماده صعود به مرز ۲۰۰۰ دلار شود.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، استراتژیست های کالا در شرکت "تی دی سکیوریتیز" در یادداشتی نوشتند: در حالیکه سرمایه گذاران منتظرند قیمت ها بالاتر رود، بازار طلا در ریسک روند نزولی قرار دارد.

نرخ های بهره واقعی بالاتر در بحبوحه ریسک سیستماتیک کمتر، وعده بانک مرکزی آمریکا برای سیاست مثبت نرخ ها، تورم منفی موقتی، دلار قوی، فراوانی طلای فیزیکی برای تحویل و تقاضای بالا برای سرمایه گذاری در بورس همگی دلایلی هستند که امکان دارد سبب شود طلا پیش از این که به رکورد بالاتری صعود کند، برای مدتی به محدوده قیمت پایین تری نزول کند.

طبق یادداشت تحقیقاتی شرکت "تی دی سکیوریتیز"، یک نگرانی جدی در کوتاه مدت برای طلا، فشارهای تورم منفی است و آمار اقتصادی که هر هفته در سرتاسر جهان همچون آمریکا منتشر می شود نشان داده است که اقتصاد جهان بعد از شیوع بیماری کووید ۱۹ برای مدت طولانی پایین پتانسیل خود فعالیت خواهد نمود. اما در بلندمدت، با عنایت به این که نرخهای بهره پایینتر از نرخ تورم تعیین می شوند، قیمت طلا بالاتر خواهد رفت.

قیمت طلا بعد از ریزش سنگینی که در اواسط مارس متحمل شد، به حدود ۱۷۰۰ دلار افزایش یافت و در چند هفته گذشته در محدوده معینی معامله شده است.

بر اساس پیشبینی شرکت "تی دی سکیوریتیز"، میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماهه دوم به ۱۶۵۰ دلار، در سه ماهه سوم به ۱۷۰۰ دلار، در سه ماهه چهارم به ۱۷۲۵ دلار، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به ۱۷۷۵ دلار، در سال ماهه دوم ۲۰۲۱ به ۱۸۲۵ دلار، در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ به ۱۹۰۰ دلار و در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید و حرکت این فلز پرارزش به سمت مرز ۲۰۰۰ دلار با تجدید تقاضای سرمایه گذاران حمایت خواهد شد.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، استراتژیست های شرکت "تی دی سکیوریتیز" معتقدند که نرخ های بهره واقعی منفی سبب خواهد شد نگهداری طلا ارزان شود.
1399/02/26
14:09:32
5.0 / 5
2711
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal