سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه دولت:

وضعیت بازار خودرو تا عید فطر بهبود خواهد یافت

وضعیت بازار خودرو تا عید فطر بهبود خواهد یافت

به گزارش لیدی شال سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: تا پیش از رسیدن به عید فطر حتما بازار بهتری در بخش خودرو خواهیم داشت و اقداماتی كه در این حوزه انجام می شود اثرگذار خواهد بود و روش فروش فوق العاده را در روزهای عید فطر عملی می نماییم.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار داشت: جهش تولید در حوزه صمت و مرتبطان با آن، تولیدات صادرات و صیانت از منابع ارزی و صیانت از دارایی مردم از مواردی است که باید در وزارت صمت مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه اساسا در حوزه وزارت صمت جدیت داریم تا از واردات بی مورد جلوگیری نماییم، اظهار نمود: مدیریت بازار خودرو هم یکی دیگر از وجوه برنامه ها و شعارهای وزارت صمت خواهد بود تا وضعیت فعلی را به سرعت پشت سر بگذاریم.
سرپرست وزارت صمت با اشاره به اقداماتش برای بهبود وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: ما باید تأمین خودرو و کاهش تعهدات خودروسازان به مردم را در نظر داشته باشیم تا این تعهدات صورت گیرد و در عین حال تولید را هم مدیریت نماییم. همینطور برای اصلاح شیوه تولید، باید عدالت توزیعی و واقعی کردن تقاضاها را به وجود آوریم تا کسانی که به دنبال کاسبی از بازار خودرو هستند کنار روند.
مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه تا پیش از رسیدن به عید فطر حتما بازار بهتری در بخش خودرو خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: اقداماتی که در این حوزه انجام می شود اثرگذار می باشد و روش فروش فوق العاده را در روزهای عید فطر عملی می نماییم.
وی با اشاره به اینکه از شروع به عهده گرفتن سرپرستی وزارت صمت سه جلسه با خودروسازان، بخش نظارتی وزارتخانه و شورای رقابت برگزار کردیم، اظهار نمود: اساسا باید در سال جهش تولید در نظر داشته باشیم که هر تصمیمی برای بخش خودرو می گیریم حتما پشتیبانی از تولید داخلی باشد به خصوص که الان دو سال است صنعت خودروسازی در ایران دستش روی شانه های دو شرکت خودروسازی فرانسوی و کره ای بود که آنها هم دوسال است ساک خویش را جمع کردند و از کشور رفته اند و الان خودروسازی ما یک حالت استقلالی را تجربه می کند.
مدرس خیابانی تصریح کرد: اصلاح شیوه ثبت نام، فروش و تحویل را هم در بازار خودرو در نظر داریم و در این میان توجه می نماییم که برای ما مسجل شود کسی که برای خودرو ثبت نام کرده است آنرا جهت استفاده می خواهد یا به دنبال کاسبی است و به چشم سرمایه به آن می نگرد که با عنایت به جمیع این موارد در فروش خودرو و تأمین آن و کنترل توزیع، ان شاءالله حداکثر تا دو هفته آینده و در آستانه عید فطر از التهابات بازار خودرو کم می شود.
سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: خودرو های صفر کیلومتر در فروش جدید پس از سه ماه دیگر مشمول گارانتی صفر کیلومتر نمی شوند تا اگر کسی به نیت نگه داشتن خودرو و استفاده آتی، آنرا خریداری می کند دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد.

وی اضافه کرد: سازمان حمایت هم اعلام نموده که تمام پارکینگ ها و انبارها باید موجودی خودروی خویش را اعلام کنند و ممانعت از این عمل هم مشمول تخلفات احتکار است.
مدرس خیابانی در انتها اظهار داشت: پیشنهادی هم برای اولویت قائل شدن در تحویل خودرو به متقاضیان بدون پلاک داریم تا ابتدا کسانی که تابحال خودرویی نداشتند، تقاضای خویش را دریافت نمایند و سپس کسانی که چند خودرو دارند و مجدداً درخواست داده اند به درخواستشان رسیدگی و تحویل داده شود.1399/02/24
15:52:03
5.0 / 5
2790
تگهای خبر: بازار , صادرات , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal