روند افزایشی طلا ازسرگرفته شد

روند افزایشی طلا ازسرگرفته شد

به گزارش لیدی شال قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تأثیر نگرانیهای فزاینده نسبت به بروز موج دوم مبتلا شدن به ویروس كرونا در بعضی از كشورها بعد از تسهیل محدودیتهای قرنطینه، افزایش یافت اما دلار قوی، رشد قیمت این فلز پرارزش را محدود كرد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۶۹۷ دلار و ۶۷ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۰۱ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۱۵ دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش، در ۱۶۹۸ دلار بسته شده بود.

به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، موج جدید مبتلا شدن به ویروس کرونا سبب شده است بازارها روی منفی شدن نرخهای بهره آمریکا حساب کنند و بازار حالا منتظر اقدامات حمایتی بیشتر از جانب بانک مرکزی آمریکا است. با این وجود دلار آمریکا صعود کرده و این امر مطمئنا روی تقاضا برای خرید طلا تأثیر می گذارد.

شاخص دلار در مقابل سبدی از ارزهای بزرگ به بالاترین حد در بیشتر از دو هفته گذشته صعود کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر ساخت.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا با نگرانیها نسبت به موج دوم مبتلا شدن به ویروس کرونا نزول کردند.

در سطح جهانی تدابیر محرک مالی به ارزش ۱۵ تریلیون دلار برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع پاندمی ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۸۹۲ دلار و ۵۲ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، در ۱۵ دلار و ۴۴ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، ۷۶۳ دلار و ۷۲ سنت بود.
1399/02/23
13:50:14
5.0 / 5
2984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal