در زمستان ۹۸

تورم تولیدكننده خدمات 29 درصد شد

تورم تولیدكننده خدمات 29 درصد شد

به گزارش لیدی شال تغییرات میانگین شاخص كل قیمت تولیدكننده بخش های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۹۸ به ۲۹.۰ درصد رسید كه نسبت به فصل قبل (۳۰.۵) ۱.۵ واحد درصد كاهش نشان می­ دهد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات در ایران فصل زمستان ۱۳۹۸ (بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰) از جانب مرکز آمار ایران منتشر گردید.
تورم فصلی
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل زمستان ۱۳۹۸ به ۴.۱ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۶.۲) ۲.۱ واحد درصد کاهش دارد.
کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش های آموزش (۰.۷)، واسطه گری مالی (بیمه) (۱.۸) و خدمات مستغلات، اجاره و فعالیتهای کسب و کار (۳.۲ درصد) است. بیشترین تورم فصلی تولید هم مربوط به حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات (۵.۵ درصد) است.
تورم نقطه به نقطه
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل زمستان ۱۳۹۸ به ۲۵.۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۲۷.۸) ۲.۲ واحد درصد کاهش داشته است.
به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط عرضه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل زمستان ۱۳۹۸ نسبت به فصل زمستان ۱۳۹۷، ۲۵.۶ درصد افزایش دارد. در بخش های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیتهای کسب و کار (۱۵.۱ درصد) و بیش ترین نرخ مربوط به بخش خدمات هتل و رستوران (۳۸.۳ درصد) است.
تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۱۳۹۸ (تورم سالانه) به ۲۹.۰ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۳۰.۵) ۱.۵ واحد درصد کاهش نشان داده است.
در فصل مورد بررسی، در بین بخش های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیتهای کسب و کار (۱۷.۲ درصد) و بیش ترین آن مربوط به بخش خدمات هتل و رستوران (۴۸.۹ درصد) است.

1399/02/15
20:43:04
5.0 / 5
3000
تگهای خبر: خدمات , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal