وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

ضرورت بررسی حد مجاز توكسین ها در ذرت های وارداتی

ضرورت بررسی حد مجاز توكسین ها در ذرت های وارداتی

لیدی شال: وزیر جهاد كشاورزی درباره میزان حد مجاز توكسین ها در ذرت های وارداتی اظهار داشت: این سوژه مسئله ای است كه توسط دستگاه های ذیربط همچون وزارت جهاد كشاورزی، سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باید مورد بحث كارشناسی بیشتری قرار گیرد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مهدی حجتی در حاشیه جلسه ۱۶۷۰ اجلاسیه خوراك و فرآورده های كشاورزی كه با حضور نیره پیروزبخت - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران - برگزار شد، اظهار نمود: در این نشست دو سوژه پیشنهاد شد كه یكی از آنها به تصویب رسید و دیگری به كار بیشتری نیاز دارد.

وی افزود: در جهت سلامت و استانداردسازی محصولات واسطه ای و نهاده های وارداتی و تولیدی داخل كشور مسائل با حساسیت ویژه ای در حال پیگیری است و امیدواریم محصولات سالم تر و منطبق تری با استانداردهای بین المللی تولید نماییم و با در نظر گرفتن نظارت های لازم اگر نارسایی در این زمینه وجود دارد، شناسایی و محصولات مربوطه از مدار تولید حذف شوند.

وزیر جهاد كشاورزی با بیان این كه علاوه بر مقررات و استانداردهایی كه در سایر كشورهای دنیا ملاك قرار داده شده، باید مقتضیات كشور هم دیده شود و سپس آن تصمیم نهایی را اتخاذ نماییم، اظهار داشت: امیدوار هستیم با عنایت به حساسیت های در نظر گرفته شده توسط دستگاه های مختلف همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت جهاد كشاورزی، محصولات بهتری را به مردم عرضه نماییم.

حجتی افزود: خیلی از محصولات غذایی كشور هم اكنون بر طبق استانداردهای اتحادیه اروپا به كشورهای اروپایی وارد میگردد و محصولات لبنی خودرا باز به اوراسیا عرضه می نماییم و این اتفاق حاصل حساسیت هایی است كه در داخل كشور و در زمینه استاندارد وجود دارد.

وزیر جهاد كشاورزی در مورد چالش به وجود آمده درباب استاندارد ذرت در این نشست، اشاره كرد: این كه حد مجاز توكسین ها در ذرت های وارداتی چقدر باشد مسئله ای است كه باید مورد كار كارشناسی بیشتر قرار گیرد.

حجتی در پاسخ به سوال دیگری مربوط به این كه آیا سخت گیرانه بودن استانداردهای مربوط به نهاده های وارداتی مشكلی را برای واردات به وجود آورده كه وزارت جهاد كشاورزی معتقد می باشد این استانداردها بالاست؟ اظهار داشت: من نمی گویم این مسئله مشكلی جدی به وجود آورده است اما باید تفاهم نماییم و اطلاعات را تكمیل نماییم و از روش های كشورهای دیگر الگو بگیریم.
1397/09/24
19:30:09
5.0 / 5
4961
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal