اعطای تسهیلات بلاعوض به استارتاپ های موفق خارج شده از شتابدهنده ها

اعطای تسهیلات بلاعوض به استارتاپ های موفق خارج شده از شتابدهنده ها

به گزارش لیدی شال رئیس مركز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال قبل را 55 واحد دانست و اظهار داشت: برای استارتاپ های موفق خارج شده از مراكز شتابدهی تسهیلات بلاعوض اعطا می شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مهدی عظیمیان با اشاره به رشد کمی و کیفی تعداد شتابدهنده ها، در بازه زمانی ۱۲ ماهه اخیر، اظهار نمود: توسعه کمی و کیفی شتابدهنده ها پیش نیازی اساسی در راه افزایش کمی و پویایی استارتاپ ها و کسب و کارهای جدید است و بر این اساس مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی اهتمام دارد تا موانع رشد شتابدهنده ها را مرتفع کند.
وی با اعلان اینکه تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال ۱۳۹۸ به ۵۵ واحد افزایش یافته است، ابراز امیدواری کرد که این رقم امسال با رشد بیشتری همراه باشد.
عظیمیان از اجرای برنامه های کیفی برای ارزیابی مستمر شتابدهنده های فعال آگاهی داد و تصریح کرد: در این برنامه، مراکز شتابدهی به صورت دوره ای و در آخر هر فصل مورد ارزیابی قرار می گیرند که در آن تطبیق اقدامات و عملکرد شتابدهنده ها با برنامه های مصوب آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
رئیس مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بسته حمایتی تدوین شده جهت پشتیبانی از فعالیت این مرکز، اشاره و اظهار نمود: این بسته حمایت مالی بوسیله معاونت علمی به صورت تسهیلات و یا حمایت های بلاعوض در دو بخش تعریف شده است، یک سرفصل حمایت مالی شامل تسهیلاتی می شود که در چارچوب تامین هزینه رهن فضای کاری و به صورت قرض الحسنه به آنها پرداخت می شود.
عظیمیان در ادامه اظهار داشت: همین طور به ازای استارتاپ های موفق خروجی از شتابدهنده، مبالغ بلاعوضی نیز به شتابدهنده های عضو مرکز تخصیص می یابد که این مبلغ حداکثر به ۲۰ استارتاپ موفق خروجی اعطا می شود.
منبع:

1399/02/06
14:01:49
5.0 / 5
3348
تگهای خبر: تسهیلات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal