نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

خوشبینی به روند افزایشی طلا از حرارت افتاد

خوشبینی به روند افزایشی طلا از حرارت افتاد

به گزارش لیدی شال در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، كارشناسان وال استریت همچنان به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند با این وجود از شور و حرارت آنها كاسته شده بود و شماری عقب نشینی این فلز پرارزش بعد از صعود به بالاترین قیمت هفت سال گذشته را پیشبینی كردند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در نظر سنجی دو هفته گذشته ۱۰۰ درصد و ۹۲ درصد از تحلیل گران و معامله گران بازار نسبت به روند افزایشی قیمت طلا ابراز خوشبینی كرده بودند.

اما در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۵ نفر شركت كردند كه از میان آنها هفت نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش قیمت طلا، شش نفر معادل ۴۰ درصد به كاهش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۳ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۱۶۸۳ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز شركت كردند كه از میان آنها، ۱۱۴۴ نفر معادل ۶۸ درصد افزایش قیمت طلا و ۳۰۵ نفر معادل ۱۸درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیشبینی كردند و ۲۳۴ نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی كیتكونیوز برای هفته گذشته اغلب كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیشبینی كرده بودند. این پیشبینی تا نیمه اول هفته گذشته درست بود اما بهای معاملات آتی هر اونس طلا در بازار نیویورك روز جمعه ۳۲ دلار و ۹۰ سنت معادل ۱.۹ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۶۹۸ دلار و ۸۰ سنت بسته شد و برای كل هفته ۳.۱ درصد كاهش نشان داد.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شركت بلو لاین فیوپرز به كیتكونیوز اظهار داشت: بهای معاملات طلا در هفته آینده باید بهبود پیدا كند و قیمت در محدوده ۱۷۰۰ دلار از حمایت برخوردار می باشد. وی كه پیشبینی كرده هر اونس طلا تا آخر سال ۲۰۲۰ به ۲۰۰۰ دلار صعود می كند، در ادامه اضافه كرد: طلا بعد از اینكه بعضی از معامله گران به بازار سهام برگشتند، موقتا به پایین ۱۷۰۰ دلار سقوط كرد. اگر بازارهای سهام ضعیف شوند، معامله گران باردیگر به سمت داراییهای امن برمی گردند و قیمت طلا بالا می رود.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شركت پرایس فیوچرز هم پیش بینی نمود قیمت طلا با وجود عملكرد ضعیفی كه هفته گذشته تحت تأثیر رشد ارزش دلار داشت، بهبود پیدا می كند چونكه دولتهای جهان برای پشتیبانی از احیای اقتصادی به تزریق نقدینگی ادامه می دهند.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی ارشد كیتكونیوز نمودارهای فنی را كاملا مثبت ارزیابی كرد.

اما شماری از تحلیل گران كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیشبینی كردند. آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی آدریان دی در اینباره اظهار داشت: قیمت طلا اندكی سریع افزوده شده است و با عنایت به بهبود بازارهای سهام به علت خوشبینی به گشایش اقتصاد آمریكا، در آستانه عقب نشینی قرار دارد. با این وجود عوامل بنیادین برای روند افزایشی طلا در بلندمدت مثبت مانده اند.

شون لاسك، یكی از مدیران شركت والش تریدینگ هم پیش بینی نمود كه هر اونس طلا در كوتاه مدت تا مرز ۱۶۷۵ دلار عقب نشینی خواهد نمود. بیماران كرونایی به داروی آزمایشی جدید واكنش مثبتی نشان داده اند و این امر به روند بهبود اخیر بازارهای سهام كمك كرده است.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز در مورد روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشت و به این مورد اشاره نمود كه طلا برای حفظ روند افزایشی اخیر خود شرایط دشواری داشته است.
1399/01/30
22:14:55
5.0 / 5
3381
تگهای خبر: آنلاین , اقتصادی , بازار , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal