با تلاش محققان داخلی صورت گرفت

افزایش پایداری صدا در نوعی ساز با فناوری پلاسما

افزایش پایداری صدا در نوعی ساز با فناوری پلاسما

لیدی شال: پژوهشگران كشور با بهره گیری از فناوری پلاسما راهكاری را برای افزایش پایداری صدا در ساز ˮهنگدرامˮ ارائه كردند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، احسان ثابت پور، مدیر عامل این شركت دانش بنیان "نیتراسیون پلاسمایی" را فرآیندی با فناوری پیشرفته دانست و اظهار داشت: این پروسه روی قطعات فلزی انجام می شود و سختی و مقاومت سایش قطعه مورد نظر را افزایش می دهد؛ بدین جهت افزایش طول عمر یكی از مزایای كاربرد این فناوری است.
وی با اعلان اینكه انجام عملیات نیتراسیون پلاسمایی به هیچ گونه عملیات ماشین كاری بر روی قطعات نیاز ندارد، اشاره كرد: كاربرد پروسه نیتراسیون پلاسمایی تابحال بر روی قطعات صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع فولاد و صنایع هوایی مورد استفاده قرار می گیرد، ولی ما در این تحقیقات با بهره گیری از پروسه نیتراسیون پلاسمایی پایداری صدای ساز "هنگدرام" را افزایش دادیم.
ثابت پور با اعلان اینكه حالا نیز سازهای تولیدشده ایرانی با این روش در بازار موجود است، اشاره كرد: بدون این پروسه پس از ۳ ثانیه نواختن ساز صدا پایداری خودرا از دست می دهد، اما پس از اعمال پروسه صوت تا ۳ برابر پایدارتر خواهد شد.
مجری طرح تصریح كرد: هم اكنون كه با شیوع بیماری كرونا مردم در خانه مانده اند، سازها بعنوان ابزاری برای ایجاد سرگرمی با استقبال روبه رو شده و با كاربرد این فناوری محصولی با قیمتی بمراتب كمتر از نمونه خارجی و با همان كیفیت در اختیار نوازندگان قرار می گیرد.
وی افزود: این برای اولین بار است كه این قطعه در كشور به صورت انبوه تولید می شود. نمونه خارجی این ساز قیمت بالایی دارد و نمونه ایرانی با همان كیفیت با هزینه ای كمتر به تولید انبوه رسیده است.
منبع:

1399/01/26
18:40:49
5.0 / 5
3281
تگهای خبر: بازار , فناوری , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal