جزئیات اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند:

دستورالعمل مرخصی ها

دستورالعمل مرخصی ها

به گزارش لیدی شال معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اعلام نمود: طبق برآوردهای ما 700 خدمت دستگاه های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شوند.به گزارش لیدی شال به نقل از صدا و سیما، جمشید انصاری در تیتر امشب شبكه خبر با اشاره به اینكه از همان روزهای نخست انتشار كرونا در كشور دستورالعمل های بهداشتی صادر شد، اضافه كرد: این دستورالعمل ها در وزارت بهداشت با حضور ۷۰ كارشناس خبره تهیه و در آن راهنمای بهداشت محیط و فضاهای اداری هم مدنظر قرار گرفت.

او افزود: از همان زمان تابحال بازرسان وزارت بهداشت بر اجرای پروتكل های بهداشتی در ادارات نظارت می كنند و طبخ و توزیع غذا در ادارات تهران از ۱۵ اسفند گذشته ممنوع شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: با عنایت به لزوم تضمین سلامت كاركنان كه سرمایه های دولت هستند، بخشنامه روش اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در دستگاه های اجرایی پس از ۲۳ فروردین ماه ابلاغ گردید كه بر این اساس دستگاه های اجرایی موظف شدند با حضور دوسوم كاركنان خدمات ارائه نمایند.

معاون رئیس جمهور افزود: بدین سان كلیه مدیران و مسئولان دستگاه اجرایی باید با یك سوم كاركنان دستگاه ها وظایف خودرا به صورت دوركاری انجام دهند و در صورت انجام نشدن وظایف این تعداد كاركنان با دوركاری، برای بقیه كاركنان تا سقف یك سوم مرخصی درنظر بگیرند و این مرخصی، جزو مرخصی استحقاقی كاركنان منظور نخواهد شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اعلام نمود: ۷۰۰ خدمت دستگاه های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شوند.

انصاری اظهار داشت: برآوردهای ما نشان داده است بیشتر سازمان های ما به راحتی می توانند با دوركاری و اینترنت در بستر وب فعالیتهای خودرا از سر بگیرند.

او اضافه كرد: نامه نگاری های اداری حتما باید سیستمی انجام شود؛ اما مكاتبات محرمانه و طبقه بندی شده كه به حضور فیزیكی در اداره نیاز دارند، از این قاعده مستثنی هستند و طبق دستورالعمل های بهداشتی این نامه ها باید ضدعفونی شوند.

او با اشاره به اینكه دولت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر كارمند دارد، اضافه كرد: از اول اسفند ۹۸ یك میلیون و ۲۰۰ هزار نفر كادر آموزشی كشور برای پیشگیری از انتشار كرونا تعطیل می باشد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اعلام نمود: ساعت كار روزانه كاركنان دستگاه های اجرایی در تهران و استانها از ساعت ۷ تا ۱۴ خواهد بود كه به كاهش ترافیك كمك می نماید.


منبع:

1399/01/20
22:34:13
5.0 / 5
3889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal