با امضای تفاهم نامه سه جانبه صورت می گیرد

افزایش سهم محصولات دریایی در سبد خانوار

افزایش سهم محصولات دریایی در سبد خانوار

لیدی شال: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انعقاد تفاهم نامه همكاری سه جانبه برای كاهش مصرف گوشت قرمز و افزایش مواد غذایی دریایی در سبد محصولات مصرفی خانوارها آگاهی داد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی درباره این تفاهم نامه اظهار داشت: باتوجه به این كه مصرف سرانه محصولات غذایی دریایی در سفره ایرانیان بسیار ناچیز است، بدین جهت یكی از اولویت های كاری ما توسعه محصولات زیستی دریایی در سبد محصولات مصرفی مردم است.
وی، تدوین برنامه ای ملی برای تحقق این اولویت گذاری را همچون اقدامات انجام شده دراین زمینه دانست.
قانعی امضای تفاهم نامه را از دیگر اقدامات در این عرصه ذكر كرد و افزود: این تفاهم نامه میان ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موسسه تحقیقات علوم شیلاتی كشور و یكی از شركت های تولیدكننده كنسرو ماهی منعقد شده است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به جزئیات این تفاهم نامه، توضیح داد: بر طبق این تفاهم نامه نسبت به افزایش تولید "تن ماهی"، "جلبك"، "آرتمیا"، "امگا ۴ "و "آنزیم پروتئاز" از ضایعات آبزیان، "خاویار" و مواد اولیه كاربردی در صنایع غذایی اقدام خواهد شد.
بگفته وی، اجرای این تفاهم نامه با حمایت مالی ۳۵ میلیارد تومانی ستاد توسعه زیست فناوری صورت خواهد گرفت.
قانعی، كاهش مصرف گوشت قرمز و جایگزینی تن ماهی بجای آنرا همچون اهداف این تفاهم نامه عنوان نمود.
حیات دریایی یكی از پركاربردترین گونه های زیستی روی زمین است. یك گستره وسیع و پرجمعیت كه در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، مواد دارویی، آنزیم ها، مكمل‏ های تغذیه ‏ای و درمانی به كار می آیند. این موجودات زنده دریایی می توانند كیفیت سفره ایرانیان را ارتقا دهند.
قانعی در این زمینه می گوید: ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تحقق توسعه زیست دریایی در كشور گروهی با همین نام در ستاد راه اندازی كرده است تا اقدامات این حوزه به شكلی منسجم و هماهنگ پیش برود.
این گروه در هماهنگی كامل با دیگر بازیگران این حوزه فعالیت می كند و همكاری نزدیكی با آنها دارد. نتیجه این كار، پیش گیری از باردیگر كاری ها و هم افزایی اقدامات در این حوزه می باشد.
منبع:

1399/01/19
23:06:49
5.0 / 5
3320
تگهای خبر: فناوری , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal