رییس مركز توسعه تجارت الكترونیك خبر داد:

ورود ۳۰۰ صنف به جشنواره فروش اینترنتی

ورود ۳۰۰ صنف به جشنواره فروش اینترنتی

لیدی شال: رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك با اشاره به شرایط اقتصادی به وجود آمده در كشور تحت تاثیر شیوع ویروس كرونا اعلام نمود كه با برنامه ریزی صورت گرفته حدود 300 صنف فعالیت خودرا در جشنواره فروش آنلاین آغاز كردند و این روند ادامه خواهد داشت.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، علی رهبری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اعلام نمود: باتوجه به شیوع ویروس كرونا در اسفندماه سعی كردیم با یك برنامه ریزی جدید شرایط را برای توسعه فروش اینترنتی فراهم نماییم و در قالب آن، فروشگاه های اینترنتی و واحدهای صنفی در نظر گرفته شدند تا كار اجرایی شود.
بگفته وی، در ایام گذشته با برنامه ریزی برای ارائه ی برخی تسهیلات به مردم و در نظر گرفتن برخی جوایز تلاش شد اقبال به فروش اینترنتی افزایش پیدا كند كه خوشبختانه در این مدت فروش كسب و كارها از این طریق بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد رشد یافت. همین طور در بازه زمانی ۲۳ اسفندماه تا شروع سال جاری نیز سایت این جشنواره بیش از ۲۰۰ هزار بازدید داشت.
رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك با تاكید بر ضرورت همراهی اصناف و سایت های فروش اینترنتی در توسعه این برنامه، اشاره كرد: حدود ۱۲۰۰ فروشگاه اینترنتی متقاضی ورود به این جشنواره بودند كه باتوجه به ارزیابی های صورت گرفته از عملكرد آنها هم اكنون حدود ۳۰۰ سایت در این بخش فعال شده اند. همین طور حدود ۵۰۰۰ صنف نیز برای ورود به این جشنواره مطرح شدند كه حدود ۳۰۰ صنف كار خودرا آغاز نموده و بیش از ۵۰۰۰ صنف نیز در مرحله ی ثبت نام یا آموزش قرار دارند.
رهبری با اشاره به آغاز دور دوم این جشنواره اشاره كرد: بمنظور توسعه این پروسه ما تلاش نموده ایم برخی تسهیلات را برای فروشگاه های اینترنتی در نظر بگیریم. ارائه ی تسهیلات در سهمیه سوخت پیك های تحویل دهنده بسته ها و ارائه سهمیه تجهیزات مبارزه با كرونا در بسته بندی این كالاها قسمتی از این حمایت ها بوده و در تلاش هستیم در آینده با كاهش مالیات بر ارزش افزوده و تقویت عرضه در فضای مجازی، راه را برای توسعه این حركت باز نماییم كه در روزهای كرونا نیز برای ما اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.
منبع:

1399/01/19
12:25:11
5.0 / 5
3349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal