3 هزار میلیارد تومان در 2 ماه:

ضربه كووید 19 به هتل های ایران

ضربه كووید 19 به هتل های ایران

به گزارش لیدی شال جامعه هتلداران ایران با این برآورد كه بیشتر از ۳ هزار میلیارد تومان از شیوع كرونا به هتل و هتل آپارتمان های كشور خسارت وارد شده است، تخصیص كمك بلاعوض و تسهیلات كم بهره درخواست نمود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بعد از آن كه بسته پشتیبانی از صنعت توریسم در بحران ویروس كرونا رونمایی گردید، برخی فعالان گردشگری به نقد آن پرداختند و محتویات آنرا در شرایطی كه صنعت توریسم با ۱۰۰در صد ضرر (طبق گزارش وزارت صنعت) روبرو شده، چندان كارآمد و موثر ندانستند.
این بسته شامل امهال سه ماهه مالیات، شامل مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده است. تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات بانكی. امهال پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه كارفرمایی پرسنل شاغل در واحدهای گردشگری. تعویق پرداخت قبوض حامل های انرژی (آب، برق، گاز) به مدت سه ماه و بعد از آن به صورت اقساطی. امكان استفاده از اوراق سرمایه در گردش طرح «گام» (گواهی اعتبار مولد با هدف تأمین نقدینگی بنگاه های مالی بدون افزایش تورم) امكان استفاده از تسهیلات بانكی با نرح ۱۲ درصد، است
جامعه هتلداران ایران اما در نامه ای خطاب به معاون گردشگری، پیشنهادهای دیگری را برای جبران خسارت ناشی از شیوع كرونا و لغو سفرها، مطرح كرده است.
در این نامه كه نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار داده شده، آمده است: «تقریبا از آغاز اسفندماه سال قبل (۱۳۹۸) خیلی از واحدهای اقامتی كشور در حالت تعطیلی به سر می برند.
برپایه برآوردهای انجام شده، بیشتر از سه هزار میلیارد تومان ضرر و زیان به حوزه اقامتی كشور (۲۰۵۰ واحد) طی ماه های اسفند و فروردین وارد شده است.
بیشتر از ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه هتلداری كشور فعالیت می نمایند كه بحران موجود تأثیر بسیاری بر اشتغال ایشان خواهد داشت.
به نظر می آید مهمترین بخش بسته حمایتی دولت از صنعت توریسم، می تواند كمك بلاعوض برای پرداخت حقوق كاركنان واحدها برپایه لیست بیمه تأمین اجتماعی باشد.
تسهیلات كم بهره هم می تواند بخشی از هزینه های جاری و خسارات واحدهای اقامتی را جبران كند كه پیشنهاد می شود به صورت استانی و بر مبنای تعداد تخت، درجه و هزینه های جاری واحدها، بدون درنظر گرفتن تضامین ملكی و با دریافت چك و سفته، تخصیص داده شود.
امید است با همفكری و همدلی بیشتر از پیش دست اندركاران صنعت توریسم كشور، شاهد بازگشایی باردیگر واحدها و فعالیت مجدد فعالان این صنعت باشیم. »
در نامه جمشید حمزه زاده به ولی تیموری اشاره شده كه این پیشنهادها حاصل اجماع نظر هیأت مدیره جامعه هتلداران ایران و جوامع هتلداری استان ها، بوده است.1399/01/12
14:41:45
5.0 / 5
3467
تگهای خبر: تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal