تداوم سلطه خودرو های الكتریكی بر بازار نروژ

تداوم سلطه خودرو های الكتریكی بر بازار نروژ

لیدی شال: سهم خودرو های تمام برقی و پلاگین هیبریدی در نروژ در فوریه 2020 به 68.1 درصد افزایش یافته است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، باتوجه به افزایش استقبال از خودرو های برقی و الكتریكی خیلی از شركت های خودروسازی در جهان تصمیم گرفته اند كه به تولید و توسعه خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست بپردازند و بدین ترتیب نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان خودرا در بازارهای جهانی جلب كنند.
در این میان بنظر می رسد بعضی از كشورها بیشتر از سایر نقاط جهان از خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست استقبال كرده اند كه همچون آنها می توان به كشورهای شمال اروپا و منطقه اسكاندیناوی همچون نروژ، سوئد، دانمارك، فنلاند و ایسلند اشاره نمود.
برمبنای تازه ترین اخبار و آمارهای انتشار یافته در سایت cleantechnica، میزان استقبال شهروندان نروژی از خودرو های تمام الكتریكی و پلاگین هیبریدی در دومین ماه از سال جاری میلادی، فوریه ۲۰۲۰، از مرز ۶۸ درصد نیز گذر كرده و عدد ۶۸.۱ درصد را برای خود به ثبت رسانده است؛ این بدان معناست كه شهروندان نروژی با وجود مسائل و بحران های به وجود آمده تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس كرونا همچنان علاقه و تمایل زیادی برای خریداری و استفاده از خودرو های پاك و دوستدار محیط زیست از خود نشان می دهند.
برمبنای نمودار زیر، این در حالیست كه استقبال از خودرو های بنزینی در این كشور اروپایی در این بازه زمانی تنها ۹.۷ درصد گزارش شده است.
خودرو های دیزلی نیز ۱۱.۲ درصد و خودرو های هیبریدی نیز ۱۱ درصد از سهم بازار خودروی نروژ را به خود اختصاص داده اند.


نروژ بعنوان یك كشور سرسبز و كم جمعیت در شمال قاره اروپا و منطقه اسكاندیناوی یكی از پیشگامان محافظت از محیط زیست و كاهش انتشار میزان آلاینده ها به جو زمین است كه در امتداد این هدف اقدامات بسیاری برای كاهش استقبال از خودرو های آلاینده بنزینی و دیزلی و افزایش محبوبیت استفاده از خودرو های پاك برقی و الكتریكی انجام داده كه در نهایت باعث شده خریداری و استفاده از وسایل نقلیه مذكور در این كشور با رشد قابل توجهی مواجه شود كه در نوع خود در جهان بی سابقه و بی نظیر بوده است.
مقامات و مسئولان این كشور بارها اعلام نموده اند كه با هدف به صفر رساندن خریداری خودرو های بنزینی و دیزلی آلاینده و همین طور كاهش انتشار گازهای گلخانه ای به جو زمین، قصد دارند به توسعه و ساخت زودهنگام زیرساخت های لازم جهت استفاده بهینه و آسان از خودرو های برقی بپردازند كه همچون مهم ترین آنها می توان به راه اندازی ایستگاه های شارژ در فواصل كم در تمامی خیابان ها و جاده های سراسر این كشور اشاره نمود.
پیش تر شهر اسلو پایتخت نروژ لقب پایتخت خودرو های الكتریكی در جهان را به نام خود ثبت كرده بود.
منبع:

1399/01/09
18:31:03
5.0 / 5
3506
تگهای خبر: بازار , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal