گزارش بازار مسكن تهران در اسفند؛

قیمت مسكن به متری ۱۵ و شش دهم میلیون تومان رسید

قیمت مسكن به متری ۱۵ و شش دهم میلیون تومان رسید

لیدی شال: برمبنای اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت مسكن در تهران در اسفند ماه 98 به متری 15 میلیون و 658 هزار و 800 تومان رسید.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، گزارش بازار مسكن پایتخت در آخرین ماه سال قبل (اسفند ۹۸) را اعلام نمود كه برمبنای آن، تعداد مبایعات در این ماه، ۱۰ هزار و ۲۴۲ فقره بود. این در حالیست كه در ماه مشابه سال پیش از آن (اسفند ۹۷) ۱۳ هزار و ۳۳ فقره و در ماه پیش از آن (بهمن ۹۸) نیز ۱۳ هزار و ۵۵۰ فقره مبایعه نامه ثبت شده بود.
بر این اساس، نرخ رشد معاملات مسكن در اسفند ۹۸ نسبت به بهمن ماه سال قبل، «منفی ۲۴.۴ درصد» و نسبت به اسفند ماه سال ۹۷ نیز «منفی ۲۱.۴ درصد» بوده است.
همچنین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در ماه یاد شده (اسفند ۹۸) در تهران، ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان بوده؛ در صورتیكه این شاخص در اسفند ماه سال پیش از آن (اسفند ۹۷) متری ۱۱ میلیون و ۹۳ هزار و تومان و در ماه پیش از آن (بهمن ۹۸) متری ۱۴ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.
بنا بر این نرخ رشد متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در اسفند سال قبل نسبت به اسفند ماه سال ۹۷، مثبت ۴۲.۲ درصد و نسبت به ماه پیش از آن (بهمن ۹۸) مثبت ۸.۷ درصد بوده است.
گران ترین مناطق پایتخت در معاملات مسكن اسفند ماه، به ترتیب منطقه یك با میانگین متری ۳۳ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان، منطقه ۳ با متری ۲۷ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان، منطقه ۲ با متری ۲۳ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان و منطقه ۶ با متری ۲۱ میلیون و ۷۴۳ هزار تومان بوده اند.
ارزان ترین مناطق تهران نیز در معاملات مسكن اسفند سال گذشته، به ترتیب منطقه منطقه ۱۸ با متوسط هر متر مربع ۷ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۴۰۰ تومان و منطقه ۱۷ با متری ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان تعیین شده اند.
میانگین قیمت سایر مناطق ارزان قیمت تهران نیز شامل مناطق ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ است كه بین متری ۸ تا كمتر از ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده اند.
پُرمعامله ترین مناطق پایتخت دو منطقه ۵ و ۲ با داشتن به ترتیب هزار و ۶۰۳ و هزار و ۲۳ فقره معامله و كم معامله ترین مناطق نیز دو منطقه ۱۹ و ۹ با داشتن به ترتیب ۴۹ و ۹۷ فقره معامله برآورد شده اند.
همچنین ۷ منطقه ۱۲، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ نیز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ فقره معامله مسكن به ثبت رسانده اند.


منبع:

1399/01/08
23:17:11
5.0 / 5
3670
تگهای خبر: بازار , قیمت , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal