۲۴ اسفندماه، اختتام فعالیت بازار تاریخی اراك در سال ۹۸

۲۴ اسفندماه، اختتام فعالیت بازار تاریخی اراك در سال ۹۸

لیدی شال: مركزی مسئول اجرایی هیأت امنای بازار اراك اظهار داشت: بازار تاریخی اراك از فردا به فعالیت اقتصادی خود در سال 98 اختتام می دهد.


علیرضا عسگری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تصمیم استان مركزی در خصوص تعطیلی مراكز تجاری، بازارها و صنوف غیر ضروری از فردا ۲۵ اسفندماه، بیان كرد: درباب تعطیلی بازار تاریخی اراك، هیات امنا و كسبه در ایام گذشته اعلام آمادگی كردند، اما مسئولان ارشد استان بر این نظر بودند كه نیازی به تعطیلی بازار اراك نیست.
وی اشاره كرد: درباب تعطیلی بازار از فردا هنوز مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان مركزی به صورت رسمی در اختیار هیات امنا و بازاریان اراك قرار نگرفته است، اما طبق خبرهای شفاهی تصمیم بر این است كه بازار و مجتمع های تجاری و پاساژها تعطیل شوند.
عسگری با تاكید بر اینكه این تعطیلی خواسته هیات امنا و بازاریان اراك است، اضافه كرد: باوجود همه مشكلات صنفی، اقتصادی، مشكلات در رابطه با میراث فرهنگی و اوقاف كه بازاریان طی سال ۹۸ تجربه كردند، ولی به جهت حفظ سلامت عمومی جامعه كه وظیفه همگانی است موافق تعطیلی بازار هستیم هرچند كه در ایام اخیر كه بازار فعال بود اقدامات بهداشتی از جانب كسبه صورت گرفت.
مسئول اجرایی هیأت امنای بازار اراك با اشاره به انجام اقداماتی همچون ضدعفونی محیط مغازه ها و فضای عمومی بازار توسط كسبه، شهرداری و مراكز بهداشت، اظهار داشت: هفته گذشته تعطیلی مقطعی و ساعتی برای بازار و مراكز تجاری اراك در نظر گرفته شد كه به سبب آماده نبودن ملزومات آن این امر به خوبی انجام نشد، اما با تصمیم قرارگاه زیستی در روز گذشته(جمعه) از یكشنبه ۲۵ اسفندماه تا آخر سال جاری بازار تاریخی اراك تعطیل خواهد بود.
منبع:

1398/12/24
13:59:06
5.0 / 5
3615
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal