نهاوندیان در حاشیه هیات دولت:

صادرات غیر نفتی رشد داشته است

صادرات غیر نفتی رشد داشته است

به گزارش لیدی شال معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: صادرات كشور همچنان كه آمار شش ماهه اخیر نشان داد، یك مسیر رو به رشد مستمر داشته و سیاست دولت پشتیبانی از صادرات غیر نفتی است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره وضعیت صادرات غیر نفتی اظهارداشت: سیاست دولت در این باره این است كه به سمت تسهیل تجاری حركت نماید و طبعاً صادرات كشور همچنان كه آمار شش ماهه اخیر نشان داد، یك مسیر رو به رشد مستمر داشته و سیاست دولت پشتیبانی از صادرات غیر نفتی است.
وی درباره مشخص نبودن وضعیت ۱۵ میلیارد یورو از صادرات غیر نفتی اظهار داشت: سیاست ارزی-تجاری كشور روشنی است. خود صادركنندگان هم كاملا با این سیاست می دانند كه ارز حاصل از صادرات باید به چرخه اقتصاد كشور برگردد منتها با عنایت به واقعیاتی كه ما در صادرات مان داریم و مسائل تحریمی و محدودیت هایی كه می گذارند باید از انعطاف پذیری كامل برخوردار باشیم.
نهاوندیان افزود: اینكه ما باید دست فعالان اقتصادی را به جهت اینكه ارز خویش را به مصرف واردات می رساند یا در سامانه نیما یا در صرافی ها عرضه می كند باز بگذاریم. اینها جزییاتی است كه به هرحال صادركننده ای كه می خواهد صادراتش ادامه پیدا كند باید آن ارز را بدل به ریال كند تا بتواند در داخل یا تولید یا از عرضه كنندگان خریداری كند. آمدن ارز صادركنندگان به بازار یكی از عوامل ثبات در بازار ارز در هفته های اخیر است.

1397/09/15
13:40:14
5.0 / 5
4682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal