تولید جهانی گندم ركورد جدید می زند

تولید جهانی گندم ركورد جدید می زند

به گزارش لیدی شال شورای بین المللی غلات (IGC) به علت فراوانی تولید هند، برآورد كرد تولید گندم جهان در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ۷۶۹ میلیون تن خواهد رسید كه بالاترین ركورد همه زمانها خواهد بود.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، هند كه دومین تولیدكننده بزرگ گندم در جهان است به تازگی پیشبینی خود از تولید غلات در فصل زراعی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ را منتشر نمود و در آن برآورد كرد تولید گندم این كشور به ركورد ۱۰۶.۲۱ میلیون تن خواهد رسید كه بر اساس سالانه؛ ۲.۵ درصد افزایش نشان داده است.

طبق گزارش شورای بین المللی غلات، پیشبینی های اولیه از عرضه و تقاضای گندم برای فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ركورد تولید و رشد بیشتر ذخایر گندم اشاره دارد اما رشد ذخایر همچنان در چین و هند متمركز است.

در این بین پیشبینی شده است برداشت ذرت جهان در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ با بهبود برداشت در آمریكا، به میزان یك درصد رشد می كند. وزارت كشاورزی آمریكا به تازگی پیشبینی كرده است تولید ذرت این كشور در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ۳۹۲ میلیون تن خواهد رسید كه ۱۳ درصد نسبت به سال پیش رشد نشان داده است.

با وجود چشم انداز تولید بالای سویا در آمریكای جنوبی، به علت افت شدید تولید آمریكا انتظار می رود تولید جهانی سویا در فصل زراعی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ نسبت به فصل زراعی پیش، پنج درصد كاهش پیدا كرده و به ۳۴۵ میلیون تن برسد.

با وجود این كه پیشبینی شده است مصرف جهانی سویا در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ به اوج جدیدی صعود خواهد نمود اما رشد دو درصدی آن پایین روند رشد معمول بوده و منعكس كننده پیشبینی رشد اندك در چین است.

بر اساس گزارش پلاتس، تجارت جهانی سویا در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ با صادرات بیشتر به آسیا، امكان دارد یك میلیون تن رشد كرده و به ۱۵۳ میلیون تن برسد.
1398/12/09
23:02:59
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: تجارت , صادرات , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal