مهر خبر می دهد

رونق غیر تورمی بازار مسكن در بهمن ۹۸

رونق غیر تورمی بازار مسكن در بهمن ۹۸

به گزارش لیدی شال تحلیل بازار مسكن بهمن ماه ۱۳۹۸ نشان داده است كه علیرغم افزایش ۲۴.۷ درصدی تعداد مبایعات نسبت به دی ماه، قیمت ها تنها ۳.۸ درصد رشد داشته است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بر مبنای اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسكن شهر تهران، در بهمن ماه سال جاری ۱۳ هزار و ۵۰۰ فقره مبایعه نامه به امضا رسیده؛ این در شرایطی است كه در ماه مشابه سال قبل (بهمن ۹۷)، تعداد معاملات مسكن ۹ هزار و ۵۳۱ فقره بود كه رشد ۴۲.۲ درصد رشد داشته است.
همچنین این شاخص در ماه گذشته (بهمن ۹۸) نسبت به ماه پیش از آن (دی ماه ۹۸) هم كه تعداد معاملات مسكن ۱۰ هزار و ۸۶۲ فقره بود، رشد ۲۴.۷ درصدی را نشان داده است.
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران در بهمن ماه سال جاری ۱۴ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد شده؛ این در شرایطی است كه در ماه مشابه سال پیش از آن (بهمن ۹۷) متوسط هر متر مربع واحد مسكونی ۱۰ میلیون تومان بود كه نرخ رشد آن ۴۳.۱ درصد تعیین شده است.
نرخ رشد میانگین قیمت مسكن در بهمن ماه نسبت به دیماه سال جاری كه این شاخص، ۱۳ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۷۰۰ تومان بود، ۳.۸ درصد برآورد شده است.
گران ترین منطقه تهران در بهمن ماه، منطقه یك با متوسط قیمت ۲۹ میلیون و ۴۲۷ هزار تومان است كه نسبت به ماه پیش از آن (دی ماه ۹۸) حدود ۸۰۰ هزار تومان كاهش قیمت داشته است.
ارزان ترین منطقه نیز، منطقه ۱۸ پایتخت با متوسط هر متر ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود كه بیشتر از ۴۰۰ هزار تومان در هر متر نسبت به دیماه سال جاری رشد قیمت داشته است.
منطقه ۵ تهران هم همانند ۱۰ ماه گذشته پُرمعامله ترین منطقه تهران در بازار مسكن بهمن ماه با ۲ هزار و ۱۶۱ فقره معامله و منطقه ۱۹ با ۸۱ فقره، كم معامله ترین منطقه پایتخت بود.
حدود ۵۰ درصد معاملات مسكن بهمن ماه سال جاری (بیش از ۶ هزار فقره مبایعه نامه) در ۶ منطقه نخست پایتخت انجام شده كه نشان داده است علیرغم افزایش نسبی قیمت ها، خریداران تمایل بیشتری به خرید مسكن در نیمه شمالی پایتخت دارند.

1398/12/07
11:13:22
5.0 / 5
4774
تگهای خبر: بازار , قیمت , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal