برگزاری جشنواره ای برای پشتیبانی از پایان نامه های كاربردی

برگزاری جشنواره ای برای پشتیبانی از پایان نامه های كاربردی

به گزارش لیدی شال دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان از برگزاری جشنواره و مسابقه «پاناسه» با هدف كوشش برای كاربردی سازی پایان نامه های دانشگاهی توسط این معاونت آگاهی داد و اظهار داشت: این رویداد فرهنگ ساز موجب آگاهی جامعه از اهمیت پایان نامه ها و دستاوردهای علمی می شود و در آن دانشجویان یافته های پژوهشی خودرا در 3 دقیقه با زبانی ساده بیان و معرفی می كنند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، پرویز كرمی درباره برگزاری جشنواره و مسابقه «پاناسه» اظهار داشت: سالانه حدود ۸۰۰ هزار پایان نامه در كشور ارائه می شود كه معادل یك درصد جمعیت كشور است. این در حالیست كه در كشورهای توسعه یافته تعداد پایان نامه ها كمتر از نیم درصد جمعیت آنها را شامل می شود. یعنی تعداد تحقیقات دانشجویی انجام شده در ایران حداقل ۲ برابر كشورهای پیشرفته است.
وی افزود: اما این سوال پیش می آید مردم از چه تعداد این تحقیقات خبر دارند و نتیجه آنها وارد زندگی مردم و جامعه می شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در كوشش برای كاربردی سازی علوم و تجاری سازی فناوری، این جشنواره را طراحی و بموقع به اجرا گذاشت كه بوسیله برگزاری این جشنواره پلی میان پژوهشگران و مردم زده شود و فاصله پژوهش تا نیاز مردم كمتر شود. این رویداد موجب آگاهی جامعه از اهمیت دستاوردهای علمی فناورانه می شود و كمك می نماید دانشجویان بیشتر به نقش كارهای علمی كاربردی در آینده كشور فكر كنند. در نتیجه در انتخاب موضوع و نیاز جامعه اشراف بیشتری داشته باشند.
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه كرد: در این رقابت پژوهشگران و دانشجویان دوره تحصیلات تكمیلی دستاوردهای خودرا در ۳ دقیقه با زبان قابل فهم بیان می كنند. این رقابت در گام نخست در دانشگاه ها برگزار می گردد و در گام بعدی برگزیده ها در رقابت نهایی شركت می كنند.
وی كاربردی سازی موضوعات پایان نامه و رساله های دكتری در كشور، آگاه سازی عمومی در جامعه نسبت به علوم مختلف، نیاز و جهت دهی موضوعات پژوهشی در پایان نامه ها، اجرایی و تجاری سازی پایان نامه های دانشجویی و پشتیبانی از پایان نامه های كاربردی را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست.
وی با اشاره به اینكه رشته ها و موضوعات فنی مهندسی، علوم پایه، علوم پزشكی، علوم انسانی، اقتصاد، ادبیات و هنر و زبان از محورهای برگزاری این رویداد در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه ها است، بیان كرد: علاقه مندان برای حضور و ثبت نام در آن تا اختتام فروردین ماه ۹۹ فرصت دارند.
برمبنای اعلام معاونت علمی، «پاناسه» عنوان جشنواره و مسابقه ای است كه توسط صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان انجام می شود.1398/12/06
15:33:07
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: تجاری , زندگی , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal