معاون استاندار مركزی:

به كمك ابزارهای اقتصادی با پدیده قاچاق مبارزه شود

به كمك ابزارهای اقتصادی با پدیده قاچاق مبارزه شود

به گزارش لیدی شال ایسنا/مركزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مركزی اظهار داشت: قاچاق پدیده ای اقتصادیست و باید با ابزار و اهرم اقتصادی با آن برخورد و مقابله شود.


بهروز اكرمی امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه در یازدهمین جلسه كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق كالا و ارز استان كه در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینكه قاچاق كالا بعنوان یك پدیده اقتصادی در تمام دنیا وجود دارد، اضافه كرد: برای مهار این پدیده اقتصادی باید ابزار اقتصادی بهره برد و ابزارهای امنیتی را بعنوان آخرین راهكار مدنظر قرار داد.
وی اشاره كرد: نیروی انتظامی، امنیتی و قضایی به حوزه قاچاق موبایل ورود كرد، اما آنچه اثربخش بود اتخاذ تصمیم فنی و اقتصادی بود و همین تصمیم موجب شد كه امروز قاچاق موبایل به صفر نزدیك باشد و خوشبختانه در حوزه قاچاق پوشاك نیز اهرم های اقتصادی مدنظر قرار گرفته است كه می توان با این روند به دستاوردهای مثبت دست یافت.
اكرمی با تاكید بر توجه به موضوع قاچاق به صورت چمدانی به ویژه در حوزه پوشاك، بیان كرد: در كنار قاچاق چمدانی باید برای وضعیت مناطق آزاد نیز فكری كرد به هر حال سالانه این مناطق مسافران بسیاری را جذب می كنند كه باید برای آنها و همین طور بعضی از مناطق برند در كشور نیز تدبیر و راهكاری اتخاذ نمود.
وی اظهار نمود: مسلما كنترل قاچاق در كشور ضرر و زیان كمتری را به آحاد مردم وارد میكند چونكه جلوگیری از قاچاق تبعات اجتماعی و اقتصادی خوبی به همراه خواهد داشت.
معاون استاندار درباب كنترل قاچاق دام و پلاك كوبی اظهار داشت: پلاك كوبی دام كار دشواری نیست، اما اجرای هر طرحی آمادگی و تصمیمات جدی می طلبد. در این راستا نكته مهم در اولویت قرار گرفتن پلاك كوبی دام هایی كه باید جابجا شوند، است و باید جهاد كشاورزی، دامپزشكی و اتحادیه دامداران استان در كوتاه ترین زمان ممكن امكان انتقال دام را میسر كنند.
اكرمی اضافه كرد: نباید ناراضی تراشی نماییم، پلاك كوبی دام باید به سرعت انجام و دام انتقال یابد، جامعه هدف طرح پلاك كوبی مشخص است و به راحتی می توان اطلاع رسانی كرد و باید ظرف ۶ ماه آینده این مسئله بدون ورود به فاز انتظامی و قضایی در استان مركزی حل شود.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در این نشست قربانیان معاون نظارت سازمان صمت استان مركزی با اشاره به اینكه استان مركزی در برخورد با برندها و نمایندگی های غیرمجاز برخورد لازم را داشته است، اظهار داشت: هم اكنون استان از وجود تابلوهای برندها و نمایندگی های كالاهای خارجی غیرمجاز پاك است، اما فعالیت آنها وجود دارد و مردم مكان عرضه این كالاهای برند را می شناسند، اما آمادگی برای برخورد وجود دارد.
منبع:

1398/11/26
15:15:46
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: اقتصادی , امنیت , پوشاك , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal