در چهار فصل منتهی به پاییز ۹۸

تورم تولیدكننده ۵۰ درصد شد

تورم تولیدكننده ۵۰ درصد شد

به گزارش لیدی شال تغییرات میانگین شاخص كل قیمت تولیدكننده در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۹۸ نسبت به دوره مشابه در سال قبل به ۵۰ درصد رسید كه نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۹.۹ واحد درصد كاهش نشان می­دهد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، شاخص قیمت تولیدكننده در ایران- فصل پاییز ۱۳۹۸ (بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰) از جانب مركز آمار ایران منتشر گردید.
تورم فصلی
تغییرات شاخص قیمت تولیدكننده كل كشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ۱۳۹۸ به ۰.۳- درصد رسید كه در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ۱.۶ واحد درصد كاهش دارد. كمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش های تولیدی كشاورزی (۴.۵- درصد) و صنعت (۲.۳- درصد) می باشد. بیش ترین تورم فصلی تولیدكننده هم به ترتیب مربوط به بخش های معدن (۶.۵ درصد) و خدمات ۶.۲ درصد است.
تورم نقطه به نقطه
تغییرات شاخص قیمت تولیدكننده كل كشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ۱۳۹۸ به ۲۵، ۶ درصد رسید كه در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل ۲۳.۸ واحد درصد كاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدكنندگان به ازای تولید كالاها و خدماتشان در داخل كشور، در فصل پاییز ۱۳۹۸ نسبت به فصل پاییز سال ۱۳۹۷، ۲۵.۶ درصد افزایش دارد. در بین بخش های مختلف تولیدی كمترین نرخ مربوط به بخش برق (۱۰.۹ درصد) و بیش ترین نرخ مربوط به یخش معدن (۳۷.۶ درصد) است.
تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص كل قیمت تولیدكننده در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۸ نسبت به دوره مشابه در سال قبل به ۵۰.۰ درصد رسید كه نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۹.۹ واحد درصد كاهش نشان داده است. در فصل مورد بررسی، در بین بخش های اصلی تولیدی در كشور، كمترین تورم سالانه مربوط به بخش برق (۲.۳- درصد) و بیش ترین آن مربوط به بخش صنعت (۶۱.۵ درصد) است.
برای مشاهده جزئیات و جداول خبر به اینجا رجوع كنید.

1398/11/23
20:13:52
5.0 / 5
4983
تگهای خبر: خدمات , طلا , قیمت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal