دژپسند:

لایحه اصلاح مالیات های مستقیم اول بهمن به دولت رفت

لایحه اصلاح مالیات های مستقیم اول بهمن به دولت رفت

به گزارش لیدی شال وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه لایحه اصلاح مالیات های مستقیم اول بهمن به دولت ارسال شد، اظهار داشت: مالیات بر مجموع درآمد و مالیات بر عایدی سرمایه و ساماندهی معافیت ها دو ركن اساسی این لایحه هستند.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، فرهاد دژپسند (عصر امروز شنبه ۵ دیماه) در دومین نشست هم اندیشی كارآفرینان جوان گفت: یكی از ملزومات كسب و كار این است كه دستگاه های سیاستگذار در حوزه اقتصاد به صورت مستقیم پای صحبت آنان بنشینند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: لایحه پشتیبانی از سهامداران خرد تقدیم مجلس شد و طی نامه ای به رئیس مجلس درخواست كردم كه این لایحه در اولویت بررسی قرار گیرد. اگر این لایحه تصویب شود در زیرشاخه این حوزه در كسب و كار ۲۰ رتبه بهبود می یابیم.
وی افزود: همین طور مجتمع های قضائی و دعوایی برای بخش اقتصادی و تجاری ایجاد می شود. گواهی مالیات نقل و انتقالات املاك به صورت كلی در دفترخانه ها انجام می شود همین طور صدور گواهی مالیاتی مربوط به ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم از ۱۵ روز به سه روز كاهش پیدا كرده است، در صورت اصلاح یكی دو مورد مراجعات موضوعی در این مورد به یك سوم كاهش پیدا می كند كه این مسائل به سهولت كسب و كار كمك می نماید.
دژپسند با اشاره به اینكه در بحث مالیات دو موضوع را پیگیری می نماییم، اظهار داشت: تسریع در تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده یكی از اقدامات ما بود كه اما به علت حساسیت بالای این لایحه چند بار از صحن به كمیسیون ارجاع داده شد كه البته طبق گفته نمایندگان مجلس تا سه شنبه هفته جاری كار تصویب لایحه تمام می شود.
وی اضافه كرد: همین طور پیش نویس لایحه اصلاح مالیات های مستقیم كه در دستور كار سال ۹۸ ما بود، اول بهمن ماه به دولت ارسال شد.
دژپسند اشاره كرد: در این لایحه ۴ ركن اساسی شامل تعریف پایه های جدید مالیاتی، اعمال مالیات بر مجموع درآمد، اعمال مالیات بر عایدی سرمایه و ساماندهی معافیت های مالیاتی مورد توجه قرار گرفته است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره كرد: در این شرایط كه تمام هم و غم دشمن برای مسدود كردن مجاری ورودی كشور است، توجه به افزایش درآمدهای مالیاتی امری اجتناب ناپذیر است. البته این مساله به معنای فشار به مودیان خوش حساب نیست بلكه بوسیله تعریف پایه های جدید، ساماندهی معافیت ها و جلوگیری از فرار مالیاتی اجرا می شود.
دژپسند همین طور گفت: از سال ۹۴ تا سال ۹۷ تنها ۵۷ جلسه در كمیسیون تخصصی سهولت كسب و كار برای ساماندهی مجوزها انجام شد در صورتیكه طی یك سال اخیر ۴۴ جلسه برگزار شده است. همین طور هیأت مقررات زدایی زدا سال ۹۴ تا ۹۷ تنها ۲۲ جلسه برگزار كرد در صورتیكه در عرض یك سال اخیر ۱۰ جلسه برگزار شده است.

1398/11/05
22:42:54
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: اقتصادی , تجاری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal