مذاكرات ترامپ و رئیس WTO برای اصلاح داور تجاری

مذاكرات ترامپ و رئیس WTO برای اصلاح داور تجاری

به گزارش لیدی شال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا با بیان دیدار مدیركل سازمان جهانی تجارت (WTO) از واشنگتن در ایام آینده، وعده داد اصلاحات قابل ملاحظه ای در این نهاد تجارت جهانی صورت بگیرد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، سازمان جهانی تجارت بعد از اینكه آمریكا عملا عملكرد داوری تجاری سازمان جهانی تجارت را فلج كرد، نتوانسته است در مناقشات تجاری مداخله كند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در داووس سوییس به خبرنگاران اظهار داشت: ما كاری خواهیم كرد كه بسیار چشم گیر خواهد بود. روبرتو آزودو، مدیركل سازمان جهانی تجارت و سایر نمایندگان این نهاد بزودی به واشنگتن می آیند و ما كار روی اصلاحات سازمان جهانی تجارت را آغاز خواهیم كرد.

آمریكا ماه میلادی جاری سند فاز اول توافق تجاری با چین را امضا كرد و به اجرای توافق تجاری جدید با مكزیك و كانادا نزدیك شد. دولت ترامپ سازمان جهانی تجارت را مقصر سوءاستفاده چین از آمریكا خوانده است.

روبرتو آزودو، مدیركل سازمان جهانی تجارت كه در كنفرانس مطبوعاتی به همراه ترامپ صحبت كرد، اظهار داشت: این نهاد به تغییرات جدی نیاز دارد و این سیستم چندجانبه به درستی عمل نكرده است. اگر سازمان جهانی تجارت بخواهد نقش خویش را در اقتصاد جهانی امروز ایفا كند، باید به روز شود. ما متعهد به اجرای تغییرات هستیم. ایشان در ادامه اضافه كرد: درباره تغییراتی كه بایستی انجام بگیرند بزودی با ترامپ و سایر سران كشورهای عضو سازمان جهانی تجارت گفت و گو خواهد نمود.

ترامپ همینطور در داووس تهدیدهای خود برای وضع تعرفه ۲۵ درصدی روی واردات خودرو های اروپایی در صورت عدم موافقت اتحادیه اروپا با یك توافق تجاری را تكرار كرد.

فیلیپ اتین، سفیر فرانسه در مجمع جهانی اقتصاد اظهار داشت: اتحادیه اروپا به دنبال حل و فصل اختلافات با آمریكا در مورد یارانه های هواپیما و مالیات دیجیتالی است و اخطار داد جنگ تعرفه ای به هر دو اقتصاد ضربه خواهد زد.

امیلی هابر، سفیر آلمان در آمریكا اظهار نمود: اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی به اندازه آمریكا قوی است و به هر گونه تعرفه های اضافی آمریكا با وضع تعرفه های مشابه روی محصولات آمریكایی واكنش نشان خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، واشنگتن و بروكسل در زمینه های مختلف از یارانه های هواپیما گرفته تا موانع تجاری و طرح فرانسه و سایر كشورهای اروپایی برای وضع مالیات روی خدمات دیجیتالی اختلاف دارند. آمریكا هم اكنون روی مجموعه ای از كالاهای اروپایی تعرفه ۲۵ درصدی و روی هواپیما تعرفه ۱۰ درصدی وضع كرده و در دسامبر اخطار داد این تعرفه ها را افزایش خواهد داد و شمار كالاهایی كه مشمول عوارض وارداتی می شوند را گسترش می دهد.
1398/11/04
23:30:35
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: اقتصادی , تجارت , تجاری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal