هدیه یك میلیارد دلاری مشعل های گاز به صنعت نفت ایران

هدیه یك میلیارد دلاری مشعل های گاز به صنعت نفت ایران

به گزارش لیدی شال رئیس منطقه كیش در شركت نفت فلات قاره ایران با اشاره به انتقال بالغ بر 83 میلیارد فوت مكعب گازهای همراه نفت میادین سیری به كیش، اعلام نمود: با جایگزینی گاز با گازوئیل در سبد سوخت نیروگاه های كیش معادل یك میلیارد دلار در مصرف گازوئیل صرفه جویی شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، شهسوار ارغش در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه انرژی كیش با اشاره به اینكه یكی از سیاست های كلان ابلاغی مدیرعامل شركت نفت فلات قاره استفاده از ظرفیت و توان سازندگان داخلی و ایرانی تجهیزات صنعت نفت می باشد، اظهار داشت: در این راستا، در حاشیه برگزاری نمایشگاه انرژی كیش با برخی از سازندگان و صنعتگران كالا و تجهیزات مصرفی در صنایع فراساحلی صنعت نفت گفت و گو و آخرین توانمندی های شركت های ایرانی مورد ارزیابی و بازدید نمایشگاهی قرار گرفت.
رئیس منطقه كیش در شركت نفت فلات قاره با اشاره به عرضه توانمندی شركت های سازنده ایرانی در حوزه كوتینگ بتنی خطوط لوله زیردریایی و یا شمع های بتنی بعنوان زیرسازه سكوها و جكت های نفت و گازی، اشاره كرد: در این نمایشگاه سازندگان ایرانی آخرین فن آوری بومی و ایرانی در حوزه طراحی و ساخت انواع تجهیزات سرچاهی نفت و گاز را به نمایش گذاشته اند.
ایشان سپس با بیان این كه از آذرماه ۱۳۸۵ طرح انتقال گازهای همراه نفت جزیره سیری به كیش با ساخت خط لوله ای ۸۲ كیلومتری شروع شده است، بیان كرد: در این مدت بالغ بر ۸۳ میلیارد فوت مكعب گازهای همراهی كه پیش تر سوزانده می شد، جمع آوری و به جزیره كیش بمنظور تامین گاز نیروگاه های برق انتقال داده شده است.
او اضافه كرد: با انتقال گاز سیری به نیروگاه های برق كیش تابحال در مصرف بیشتر از ۱۵ میلیون بشكه گازوئیل صرفه جویی حاصل شده كه ارزش گازوئیل صرفه جویی شده بالغ بر یك میلیارد دلار برآورد می شود.
ارغش با اشاره به اینكه الان تاسیسات تقویت فشار موجود در جزیره كیش از توان و ظرفیت انتقال روزانه معادل ۲۵ میلیون فوت مكعب گاز برخوردار است، اشاره كرد: الان دو نیروگاه شمالی و جنوبی جزیره كیش پتانسیل مصرف گاز طبیعی جای فرآورده های نفتی را دارند.
منبع:

1398/11/02
22:49:10
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: طراحی , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal