رییس انجمن سنگ آهن خواستار شد

تشكیل شورای آهن و فولاد برای حل مشكل مواد معدنی

تشكیل شورای آهن و فولاد برای حل مشكل مواد معدنی

لیدی شال: رئیس انجمن سنگ آهن ایران معتقد می باشد كه در كنار تشكیل همایش هایی همچون صنعت فولاد ایران، بهتر است كه شورای آهن و فولاد تشكیل گردد تا بگفته وی به حل مشكلات تامین و توزیع مواد معدنی بپردازد.


مهرداد اكبریان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در كنار برگزاری این دست نمایشگاه ها و همایش های حوزه صنایع معدنی بهتر است كه شورای همایش ها و كنفرانس ها نیز تشكیل گردد. با توجه به این كه تشكیل شورای آهن و فولاد، خواسته قدیمی فعالان حوزه معدن و فولاد بوده است، می توان اظهار داشت كه این كار می تواند همچون راهكارهای مشكلات تامین مواد خام برای كارخانه های داخلی و نحوه توزیع آنها در كشور باشد. البته امیدواریم كه به زودی این شورا كه متشكل از فعالان بخش معدن، فولاد و احیانا نمایندگانی از ایمیدرو خواهد بود، تشكیل گردد.
وی ادامه داد: با برگزاری این شورا مواردی همچون قیمت های دستوری مواد و محصولات معدنی دیگر وجود نخواهد داشت. اساس شكل گیری شورای آهن و فولاد، برپایه اعتماد به بخش خصوصی صنعت و معدن است، بنا بر این هم فعالان حوزه معدنی و هم فعالان حوزه فولادی از آن حمایت كرده و به دنبال تشكیل آن هستند. حتی می توان در این شورا كمیته هایی فرعی تعریف كرد تا به سر و سامان دادن مسائل بپردازند.
رئیس انجمن سنگ آهن ایران با اشاره به اینكه برگزاری جشنواره هایی همچون همایش صنعت فولاد و سنگ آهن، در پیش برد اهداف ما برای تولید و صادرات كمك كننده خواهد بود، اظهار داشت: اما بهتر است حداقل در بخش فولاد، شورای همایش ها و كنفرانس ها تشكیل شود؛ چونكه تعدد برگزاری همایش ها بدون تشكیل شوراهای قبل از آن، تبدیل به آفتی دراین زمینه خواهد شد؛ علاوه بر این كه باید به نقش و تاثیرگذاری این قبیل جشنواره ها و همایش ها در طول سال هم توجه داشت، لازم است برای این همایش ها به شكلی برنامه ریزی شود كه موضوعات جدید مطرح و به حل مشكلات پیش رو در زمینه اجرای اهداف پرداخت.
وی اشاره كرد: با توجه به این كه نیت هر دو طرف فولادی ها و سنگ آهنی ها، كمك به یكدیگر و پوشش دادن نیازهای همدیگر است، پس با ایجاد شفافیت در عرضه، تقاضا و انجام قیمت گذاری های درست، مشكلات به حداقل خواهد رسید. امروز باید بپذیریم كه معدن داران، بهره برداران، كارگران و سرمایه گذاران معدن، همگی در یك سیستم اقتصادی هستند و هدفی جز پیش برد و ارتقاء اوضاع اقتصادی كشور ندارند.
منبع:

1398/10/19
20:06:07
5.0 / 5
4764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal