نماینده شاهرود، میامی در مجلس تاكید كرد:

مجلس به دنبال اصلاح نظام بانكی

مجلس به دنبال اصلاح نظام بانكی

به گزارش لیدی شال نماینده مردم شاهرود، میامی در مجلس بابیان اینكه ۳۱ سال در اصلاح قانون نظام بانكی به تأخیر افتاده است، اظهار داشت: قانون اصلاح ساختار نظام بانكی در مجلس پیگیری می شود.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سید حسن حسینی شاهرودی بعدازظهر پنج شنبه در نشست شورای اداری شاهرود به میزبانی فرمانداری این شهرستان بابیان اینكه رهبر معظم انقلاب ۱۴ سال قبل، سیاست های كلان را ابلاغ كردند، اظهار داشت: بند (ه) این ابلاغ در مورد اصلاح ساختار نظام بانكی تاكید دارد، قانونی كه سال ۶۲ بر اساس پنج ساله نوشته و می بایست سال ۶۷ به روزرسانی می شد اما ۳۱ سال در اصلاح قانون نظام بانكی به تأخیر افتاده است.
وی بابیان اینكه ساعت ها بر روی جزئیات قانون ساختار نظام بانكی بحث و گفتگو صورت گرفت تا طرح نوشته شود، اضافه كرد: رئیس بانك مركزی در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اعلام نمودند كه جلوی كار گرفته شود و درنهایت ایشان هم گفتند كه باید با نمایندگان مجلس به توافق برسید بنابراین خیلی از سرفصل هایی كه استقلال بانك مركزی را به دنبال داشت حذف و بازهم همتی با آن مخالفت كرد كه درنهایت با ۱۴۶ رأی به صحن مجلس آمد و این امر از جانب نمایندگان پیگیری می شود.

تحریم ها بهانه ای برای استقلال بیشتر
عضو خانه ملت بابیان اینكه ایران در موقعیت و شرایط حساسی از تاریخ قرار دارد، اظهار داشت: در تهاجم نظامی دشمن امت، بسیج و مسؤلان همه سر جای خودشان قرار گرفتند تا دفع شر صورت گیرد اما وضعیت امروز كمی متفاوت از آن دوران است امروز با تهاجم فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و رسانه ای از جانب دشمن مواجه هستیم كه در رأس همه این ها با جنگ اقتصادی سنگین ترین تحریم ها را نصیب ایران كرده است.
حسینی شاهرودی در ادامه خاطرنشان كرد: معتقدیم این تحریم های ظالمانه لطف خدا است و هر چه فشار این تهاجم ها بر ما بیشتر می شود آب دیده تر شده و به دنبال چاره ای خواهیم رفت كه متوسل به بیگانه نباشیم و بتوانیم استقلال خویش را در حوزه های مختلف به دست آوریم.
وی بابیان اینكه مملكت باید بی نیاز از نفت باشد، اضافه كرد: امروز می بینیم كه كشورهای متمدن بدون منابع نفتی و زیرزمینی اما با رشد خوبی ازنظر اقتصادی مواجه بودند بنابراین اگر دهانه چاه های نفت كشورهای عربی بسته شود استقلال سیاسی و اقتصادی برای آنها معنا ندارد چونكه وابسته به بیگانه هستند.

به منابع دولتی نباید اكتفا كرد
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینكه باید نفت در حوزه زیرساخت های ما وارد شود نه اینكه محل پرداخت حقوق بازنشستگان باشد، اظهار داشت: در ۱۴۰۴ می بایست بابی نیازی از نفت، بودجه ۱۰۰ درصد منفك از منابع نفتی می شد و منابع نفتی به حوزه اشتغال ورود می كرد اما این اتفاق نیفتاد و از ۴۶ درصد سهم صندوق ذخیره ارزی از منابع نفتی به ۱۶ درصد رسیده است.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه دشمنان ناخواسته به ما كمك كردند تا به استقلال دست یابیم، خاطرنشان كرد: به این سمت پیش خواهیم رفت كه فروش نفت به صفر برسد و خام فروشی نداشته باشیم و ارزش افزوده برای محصولی كه طلا است ایجاد و بتوانیم منابع را خرج اقتصاد نماییم.
وی بابیان اینكه فشاری كه بر دولت طی سال جاری و سال آتی در بودجه وارد می شود بیشتر خواهد بود، اضافه كرد: می بایست به سمت كاهش هزینه های گزاف و اجرای كامل اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص واگذاری بسیاری از حوزه ها به بخش خصوصی گام برداشت و نباید امیدوار به منابع دولتی بود.
حضور مردم در صحنه خنثی كننده توطئه دشمن
عضو خانه ملت بابیان اینكه اگر خواستار توسعه هستیم باید بخش خصوصی را جدی گرفت، اظهار داشت: بی تدبیری كه در مورد بنزین صورت گرفت و می رفت تا از ایران كشوری آشوب زده بسازد ولی با تدبیر رهبری در نطفه خفته شد.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه خیلی ها می خواهند مجلس درگیر حاشیه باشد و به دنبال این هستند كه مجلس به داد مردم نرسد و در اختیار دولت قرار گیرد، خاطرنشان كرد: دشمن برای انتخابات برنامه ریزی كرده و بنابراین مجلس انقلابی نیاز است كه در آن مردم، اسلام و رهبر معظم انقلاب مهم بوده و به دنبال حركات پوپولیستی نباشد.
وی بابیان اینكه باوجود تمام سختی ها مردم باز درصحنه ایستادند و در راهپیمایی ها شركت می كنند، اضافه كرد: در این راه باید حركت كرد كه حتی یك یك روستایی هم تأثیرگذار است بنابراین بی توجه به كمپین نه به انتخابات در روز سرنوشت ساز پای صندوق رأی حضور دارند چونكه در مجلس هم با همین یك رأی قانونی رد یا تصویب می شود.


منبع:

1398/09/30
19:48:35
5.0 / 5
4556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal