در گزارش لیدی شال مطرح شد

مالیات بر عایدی سرمایه از كارهای غیرمولد جلوگیری می كند

مالیات بر عایدی سرمایه از كارهای غیرمولد جلوگیری می كند

به گزارش لیدی شال یك نماینده مجلس اظهار داشت: با عنایت به اینكه مالیات بر عایدی سرمایه از كارهای غیر مولد اقتصادی، سوداگری و واسطه گری های اقتصادی جلوگیری می كند. دولت باید پیگیری های لازم را در مورد آن انجام دهد.همایون یوسفی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ضرورت مقابله با فرار مالیاتی، گفت: در صورتیكه كارمندان و كارگران مالیات می پردازند، خیلی از اصناف با درآمدهای زیاد به سبب كم توجهی های دولت و بی توجهی به اصلاح قوانین، فرار مالیاتی دارند.
وی افزود: یكی از راهكارهای جبران كسری بودجه، مالیات است. برای این منظور باید بحث مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر خانه های خالی، جلوگیری از فرارهای مالیاتی و لغو برخی معافیت ها در دستور كار دولت قرار بگیرد.
عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینكه مالیات بر عایدی سرمایه هرچه سریع تر باید پیگیری شود، اضافه كرد: مالیات بر عایدی سرمایه از كارهای غیر مولد اقتصادی، سوداگری و واسطه گری های اقتصادی جلوگیری می كند؛ بنا بر این دولت باید پیگیری های لازم را برای ایجاد این پایه جدید مالیاتی انجام دهد.
یوسفی با اشاره به به وجود حساب های اجاره ای، ابزاری برای فرارمالیاتی هستند، اظهار داشت: در این عرصه اقداماتی را بتازگی بانك مركزی انجام داده است تا وضعیت را شفاف كند چونكه حساب های اجاره ای و نیابتی ابزاری برای فرار مالیاتی هستند.


منبع:

1398/09/28
14:45:00
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: اقتصادی , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal