رئیس فدراسیون صادرات ایران:

دولت باید ارز ۴۲۰۰ تومانی را متوقف نماید

دولت باید ارز ۴۲۰۰ تومانی را متوقف نماید

به گزارش لیدی شال رئیس فدراسیون صادرات ایران می گوید بخش خصوصی خواهان آن است كه یك تصمیم قاطع درباره تزریق ارز ۴۲۰۰ تومانی به اقتصاد ایران گرفته شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، محمد لاهوتی در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار نمود: تمام بررسی های صورت گرفته از جانب كارشناسان و فعالان اقتصادی نشان داده است كه برخلاف هدف گذاری انجام شده در رساندن این ارز به اقشار كم درآمد، عملا این هدف به اجرا نمی رسد و از همین رو توجیحی برای تداوم آن وجود ندارد.
به قول وی، بخش خصوصی گمان می كرد كه بعد از این بررسی ها و بحث های كه در این حوزه صورت گرفته، لااقل تخصیص این ارز در سال ۹۹ متوقف شود كه باز هم در لایحه بودجه جا گرفت.
رئیس فدراسیون صادرات ایران با اشاره به اینكه یكی دیگر از ابهامات بخش خصوصی بحث ارز ۸۵۰۰ تومانی در سامانه نیما است، توضیح داد: مطرح شدن این عدد این سوال را به وجود آورده كه با عنایت به مبنا بودن عرضه و تقاضا در این بازار چگونه بناست این نرخ ۸۵۰۰ تومان شود و آیا باز هم بنا است به شكل دستوری در این حوزه تصمیم گیری شود یا برنامه دیگری در دستور كار قرار دارد.
لاهوتی افزود: سوال بعدی این جاست كه اگر فرض را بر آن بگذاریم كه نرخ سامانه نیما ۸۵۰۰ تومان شد آیا نرخ بازار آزاد به همین روال كاهش خواهد یافت یا باز هم در كشور چند نرخی و هرج و مرج قیمتی در بازار ارز تجربه می شود.
رئیس فدراسیون صادرات ایران با اشاره به اینكه در هفته های گذشته بحث ثبت سفارش بار دیگر وارد یك فرایند زمان بر شده است، توضیح داد: هر چند در ماه های گذشته این زمان به ۵ روز كاری كاهش یافته بود اما امروز بار دیگر به یك ماه هم رسیده است، در صورتی كه می توان حداقل در حوزه واردات از محل صادرات شرایط را تسهیل كرد تا كمبود مواد اولیه در واحدهای تولیدی نداشته باشیم.1398/09/26
19:10:18
5.0 / 5
4723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal