لایحه بودجه ۹۹،

شرط ارزی برای معافیت مالیاتی و مشوق های صادركنندگان

شرط ارزی برای معافیت مالیاتی و مشوق های صادركنندگان

لیدی شال: در سال آینده صادركنندگان فقط در شرایطی می توانند از معافیت های مالیاتی و هرگونه جایزه و مشوق صادراتی استفاده كنند كه ارز حاصل از صادرات آنها به چرخه اقتصادی برگردد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مشروط شدن معافیت های مالیاتی صادركنندگان امسال در بودجه مورد توجه قرار گرفت و این مساله در سال آینده نیز از طرف دولت مطرح گردیده است.

بر این اساس، هرگونه نرخ صفر و معافیت های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات كالا و خدمات همچون كالاهای غیرنفتی، محصولات بخش كشاورزی و مواد خام و همین طور استرداد مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده فقط در صورتیكه ارز حاصل از صادرات طبق مقررات بانك مركزی به چرخه اقتصادی برگشت داده شود، اعمال خواهد شد.

مدت زمان استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده كه در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی قراردارد از جانب سازمان امور مالیاتی یك ماه از تاریخ ورود ارز به چرخه اقتصادی تعیین شده است.

همچنین پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادركنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات كالا و خدمات به چرخه اقتصادی بر طبق دستورالعمل بانك مركزی است.

مشروط شدن معافیت ها و مشوق های صادركنندگان با عنایت به اهمیت برگشت ارزهای صادراتی به چرخه اقتصادی مورد توجه قرار دارد، چونكه از شروع سال ۱۳۹۷ كه سیاست های ارزی دستخوش تغییرات شد سوژه برگشت ارزهای صادراتی اهمیت قابل توجهی پیدا كرد تا این منابع در بازار ارز نیمایی عرضه و بین واردكنندگان و صادركنندگان مبادله شود.

اما با عنایت به این كه در ابتدا صادركنندگان بنا به شرایطی كه به وجود آمده بود تمایل به برگرداندن ارزهای خود نداشتند كه شرایط خاصی برای آنها تعریف شد كه همچون آن همین سوژه معافیت های مالیاتی و مشوق های صادراتی به شرط برگشت ارز حاصل از صادرات است.

منبع:

1398/09/17
13:59:32
5.0 / 5
4539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal