وزیر تجارت و صنایع عمان:

ایران در امنیت غذایی عمان نقشی مهم دارد

ایران در امنیت غذایی عمان نقشی مهم دارد

به گزارش لیدی شال وزیر تجارت و صنایع عمان اظهار داشت: دو كشور ایران و عمان با عنایت به اشتراكات سیاسی و جغرافیایی كه دارند، می توانند همكاریهای خود در بخش های مختلف را گسترش داده و دراین زمینه ایران نقش كلیدی در امنیت غذایی عمان ایفا می كند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، مسعود بن علی السنیدی در "هجدهمین كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی ایران و عمان" اظهار نمود: با عنایت به قوانین جدیدی كه بتازگی از طرف پادشاه عمان ابلاغ گردیده، شرایط برای شركت های تجاری و سرمایه گذاری خارجی بهبود پیدا كرده است و دراین زمینه توافق نامه هایی كه میان ایران و عمان بسته شده همچون حمل و نقل دریایی بین دو كشور می تواند اهمیتی جدی داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت امنیت غذایی برای دولت عمان بیان كرد: ما هم اكنون از كشورهایی مانند هند، استرالیا و برزیل مواد غذایی وارد می نماییم، اما استفاده از كریدور شمال به جنوب هنوز با قدرت پیگیری نشده و نیاز به توجه جدی دارد.
وزیر تجارت و صنایع عمان افزود: عمان در زمینه ی پتروشیمی توسعه قابل توجهی داشته و در زمینه مناطق آزاد نیز می تواند نقشی جدی ایفا كند. در جلسه مشترك با مقامات ایران تلاش می نماییم شرایط را برای توسعه همكاریهای اقتصادی فراهم نماییم و دراین زمینه گام های مثبتی برداشته خواهد شد.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه رضا رحمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران - با اشاره به پیگیری دولت برای اجرای تفاهم نامه كریدور شمال به جنوب، اظهار نمود: یكی از اصلی ترین اولویت های اقتصادی ما اتصال كشورهای حاشیه خزر و آسیای میانه به كشورهای حاشیه خلیج فارس است و دراین زمینه همكاری با عمان اهمیت فراوانی دارد.
بگفته وی، دولت تلاش می كند شرایط را برای فعال كردن بخش خصوصی در همكاری با عمان فراهم آورد و دراین زمینه برنامه ریزی زیادی برای بسط پیوندهای اقتصادی دو كشور انجام شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر این مساله كه توسعه سیاست های تجاری مشترك با عمان برای ایران اهمیت فراوانی دارد، اظهار نمود: مناطق آزاد دو كشور امكان جذب سرمایه گذار فراوانی داشته و استان های جنوبی ایران با عنایت به اشتراك فرهنگی و تاریخی با عمان ظرفیت مناسبی برای توسعه همكاریهای تجاری دو كشور به وجود آورده اند.
منبع:

1398/09/16
23:43:45
5.0 / 5
4936
تگهای خبر: اقتصادی , امنیت , تجارت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal