قائم مقام فروش سایپا:

دلالان موجب افزایش قیمت ها شدند

دلالان موجب افزایش قیمت ها شدند

به گزارش لیدی شال قائم مقام مدیرعامل در امور فروش گروه خودروسازی سایپا ضمن اعلام اینكه برد فروش فوری ها برای تنظیم بازار بیشتر بوده و كارایی بهتری برای بازار داشته است، اظهار داشت: با مكانیزم های صورت گرفته در دو خودروسازی بزرگ كشور در امر فروش فوری، محصولات به دست مصرف كنندگان واقعی رسیده و دست واسطه ها كوتاه شده است.


مجید باقری در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با علت افزایش قیمت های اخیر خودرو در بازار، اظهار نمود: دسته ای از عوامل گوناگون همزمان با شرایط خاص در صنعت خودرو و كشور، موجب شد كه حباب كاذبی در قیمت های خودرو به وجود آمده و روند آرامشی كه طی یك ماه گذشته وجود داشت، گرفتار تغییرات ملموسی شود.
قائم مقام مدیرعامل در امور فروش گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینكه استنباط بازار از قیمت خودرو این بوده است كه شاید تولید خودرو كاهش پیدا كرده است، اظهار داشت: طبق آمارهای اعلام شده توسط وزارت صمت، در نیمه نخست سال جاری بطور میانگین ۳۵ درصد تولید خودرو كاهش پیدا كرده است. همین طور طرح های پیش فروش با موعد تحویل سه ماهه دوم سال آینده، همچون عواملی هستند كه در ذهن فعالان بازار این مساله را تقویت كرده كه خودروسازان نمی توانند تیراژ خودرا بالا برده و در واقع بتوانند خودرو های مشتریان را زودتر تحویل دهند.
وی اضافه كرد: علاوه براین بطور خاص در مورد محصولات خانواده سایپا، خبر بسیار مهم خروج پراید از چرخه تولید، تاثیر بسیار زیادی داشته است. موضوعات در رابطه با افزایش نرخ سوخت هم كه مزید بر علت شد. همه این عوامل سبب شد كه ما احساس نماییم، واسطه ها بسیار در حال نقش آفرینی هستند. بنا بر این باوجود كوشش برای آنكه بتوانیم به تعهدات خود زودتر عمل كرده و تحویل را تسریع نماییم، مقداری حباب كاذب در بازار خودرو به وجود آمد.
این مقام سایپا ضمن اعلام اینكه در یكی- دو مرحله، فروش فوری محصولات پراید در دستور كار قرار گرفته است، در ارتباط با آثار برنامه های فروش فوری بر بازار خودرو اظهار نمود: برد فروش فوری برای تنظیم بازار بسیار بیشتر از پیش فروش ها بوده است. پیش فروش ها اطمینان خاطری را در ذهن مشتریان به وجود می آورد كه تولید استمرار داشته و برای یك تاریخ خاص در چند ماه آینده، مشتری خودرو خودرا رزرو كرده و در همان تاریخ تحویل خواهد گرفت.

فروش فوری موجب كاهش قیمت های بازار می شود
وی اضافه كرد: فروش فوری ها برای بازار كارایی بهتری داشته است. در گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو نیز، مكانیزم هایی طراحی شده كه فروش های فوری به دست مصرف كننده واقعی برسد. بطور مثال ما باوجود اینكه به نقدینگی كل محصول احتیاج داریم، اما چهار میلیون تومان وام بر روی محصولات قرار می دهیم. این وام علاوه بر اینكه كمك به اقشار كم درآمد جامعه برای خرید محصول خواهد بود، موجب خواهد شد به واسطه این وام، یكسال خودرو در رهن سایپا باشد. این بدین معناست كه مشتری خودرو را به محض آنكه تحویل گرفت، نتواند سریعا وارد دلال بازی ها شده و خودرو را در بازار به قیمت های كاذب بفروشد.
باقری اشاره كرد: بدین سبب مصرف كننده واقعی می تواند خرید انجام دهد. زمانی كه مصرف كننده واقعی بتواند خرید خودرا از خودروساز انجام دهد، بدیهی است كه حضورش در بازار و هیجانات كاذب كمرنگ شده یا خنثی می شود.
قائم مقام مدیرعامل در امور فروش گروه خودروسازی سایپا با اشاره به شرایط لازم فروش فوری ها، اشاره كرد: ایده دیگری ما این بوده است كه اعلام شده افرادی كه طی ۱۸ ماه گذشته از سایپا یا ایران خودرو، خرید داشته اند، یا افراد زیر ۱۸ نمی توانند در طرح فروش فوری ها شركت نمایند و به عبارتی سیستم های ثبت نام قبل از آنكه فرد وارد ثبت نهایی شود، این موضوعات را كنترل می كند. همه این ها مكانیزم هایی هستند كه به ناچار انجام می شود تا تنها مصرف كننده واقعی شناسایی شده و دست واسطه ها كوتاه شود؛ بدین سبب تاكید ما براین است كه فروش فوری ها می تواند تاثیر فوری و موثری بر بازار و تعدیل قیمت ها داشته باشد.
وی درانتها اظهار نمود: با وجود اینكه شرایط بسیار پیچیده بوده است اما هفته گذشته ۳۰۰ هزارمین خودرو را هم تحویل داده ایم. این گام بسیار مهمی است كه توانسته ایم به این سمت حركت نماییم كه از شروع سال، ۳۰۰ هزار خودروی مشتریان را تحویل بدهیم. با عنایت به اینكه در خودروسازی در نیمه دوم سال تولید بهتر از نیمه اول سال خواهد بود، احیانا این روند را تسریع كرده و شرایط بهتر خواهد شد. امیدواریم با تسریع در روند تحویل ها، تعهدات كم شود و بازار برای شب عید آرام شود.
منبع:

1398/09/12
21:52:38
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: آرامش , بازار , طراحی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal