قاچاق سیگار نصف شد

قاچاق سیگار نصف شد

لیدی شال: جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد برآورد قاچاق سیگار از 13 میلیارد نخ در شش ماه اول سال قبل به شش میلیارد و 90 میلیون نخ رسیده و در این مدت 53.2 درصد كاهش داشته است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، طبق آمارها در نیمه اول امسال صادرات سیگار با كاهش ۷۶ درصدی به ۳۶ میلیون نخ رسیده است. این در حالیست كه صادرات سیگار در شش ماهه اول سال قبل ۱۵۰ میلیون نخ بوده است.
در این مدت صادرات تنباكو سنتی و معسل نیز ۴۳.۳ و ۷۷.۲ درصد كاهش داشته است؛ بطوریكه در نیمه اول امسال ۶۳.۳ و ۳۷.۱ تن تنباكو سنتی و معسل صادر گردیده است.
با این وجود صادرات توتون در این مدت بیشتر از ۹ برابر شده و به ۹۳۱ تن رسیده است.
همین طور طبق این آمار برآورد مصرف سیگار تغییری نداشته و تولید سیگار در نیمه اول امسال ۲۶ میلیارد و ۴۴۰ میلیون نخ بوده كه نسبت به تولید ۱۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون نخی در مدت مشابه سال گذشته، ۳۴.۶ درصد افزایش داشته است.
در این میان آمارها نشان میدهد كه تعداد واحدهای فعال دخانی در بخش سیگار و تنباكو از ۴۷ واحد در شش ماهه اول سال قبل به ۵۸ واحد در نیمه اول امسال رسیده است.
همین طور طبق این آمار واریزی اشخاص و شركت ها جهت محصولات دخانی به خزانه در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدودا دو برابر شده است.
منبع:

1398/09/11
22:36:04
5.0 / 5
5033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal