رئیس سازمان خصوصی سازی:

۵ هزار میلیارد تومان از واگذاری ها با مشكل مواجه بوده است

۵ هزار میلیارد تومان از واگذاری ها با مشكل مواجه بوده است

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینكه از زمان شكل گیری این سازمان بیشتر از ۱۵۰هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شد، اظهار داشت: ۵هزار میلیارد از واگذاری ها با مشكل مواجه بوده است.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان خصوصی سازی، علیرضا صالح در سی و دومین جلسه شورای اطلاع رسانی روابط عمومی های وزارت امور اقتصادی و دارایی كه بامداد امروز (چهارشنبه ۶ آذرماه) در سازمان خصوصی سازی برگزار شد، تصریح كرد: یكی از نكات اصلی اطلاع رسانی در سازمان خصوصی سازی این است كه اقداماتی را كه انجام داده و یا نداده ایم را در هر دو مورد اطلاع رسانی نماییم. آن هم به این جهت كه در مورد اقدامات صورت نگرفته از مردم راهكار دریافت نماییم. بر این اساس اگر نتوانیم اطلاع رسانی مناسبی انجام دهیم تصویر واقعی از عملكرد خود در ذهن جامعه ایجاد نكرده ایم.
صالح با اشاره به این كه از زمان شكل گیری این سازمان تا كنون بیشتر از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شده، افزود: از این میزان واگذاری حدود ۱۴۵ هزار میلیارد تومان واگذاری با موفقیت انجام شده و تنها حدود ۵ هزار میلیارد تومان واگذاری با مشكلاتی مواجه بوده است. بر این اساس می توان نتیجه گرفت كه ۹۶ درصد واگذاری های این سازمان از زمان شكل گیری با موفقیت همراه بوده است.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: این سازمان همچون جاهایی است كه باید ۱۰۰ درصد اطلاعات آن در اختیار مردم قرار گیرد. بر این اساس یكی از نخستین اقداماتی كه باید در این زمینه صورت گیرد تبدیل سازمان خصوصی سازی به اتاق شیشه ای است.
وی اذعان داشت: یكی از اقداماتی كه در ماه های اخیر در سازمان خصوصی سازی انجام شده درج اطلاعات مربوط به كلیه بنگاهای قابل واگذاری به تفكیك استان در سایت این سازمان است.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: در گام بعدی می خواهیم سامانه نظارتی در این سازمان تشكیل دهیم تا نظارتهای بعد از واگذاری شركت ها را افزایش داده و این كار را دقیق تر انجام دهیم.
همه واگذاری ها از این پس در بورس انجام می شود
صالح خاطرنشان كرد: از جانب دیگر بنا داریم همه واگذاریهای خویش را در بورس اوراق بهادار انجام دهیم تا واگذاریهای این سازمان با شفافیت بیشتری صورت گیرد.
رئیس كل سازمان خصوصی سازی افزود: همینطور در جهت اطلاع رسانی گسترده، جزئیات مربوط به تمامی واگذاری های پرحاشیه سازمان خصوصی سازی همچون ایران ایرتور، هپكو، آلومینوم المهدی، پالایش نفت كرمانشاه و... بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است.
صالح اظهار داشت: علاوه بر اقدامات ذكر شده بنا داریم به صورت سر زده هم از بنگاه ها و شركت های واگذار شده بازدید داشته باشیم تا از این طریق متوجه شویم كه اطلاعات و گزارشات ارسالی توسط خریداران شركت های واگذار شده چقدر با واقعیت همخوانی دارد.

1398/09/07
12:00:53
5.0 / 5
4656
تگهای خبر: اقتصادی , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal