نوبخت خبر داد

بودجه 1440 هزارمیلیارد تومانی شركت های دولتی امروز به مجلس می رود

بودجه 1440 هزارمیلیارد تومانی شركت های دولتی امروز به مجلس می رود

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: بودجه 382 شركت دولتی برای سال آینده، رقمی معادل یك میلیون و 440 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.به گزارش لیدی شال به نقل از صدا و سیما، محمدباقر نوبخت گفت: بنا بر تبصره ۴ ماده ۱۸۲ قانون بخشنامه داخلی مجلس، گزارشی از بودجه شركت ها باید تا ۱۵ آبان تقدیم مجلس می شد كه بنا بر این امروز(دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸) در پانزدهمین جلسه ستاد بودجه كشور، آخرین اصلاحات و بررسی های لازم برای ارائه این گزارش در دستور كار قرار گرفت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: در این نشست برای بودجه ۳۸۲ شركت دولتی رقمی معادل یك میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده، این ارقام بر اساس بودجه ریزی عملكرد شركت ها و قیمت تمام شده فعالیت های شركت های دولتی، تهیه شده است.
سرمایه گذار ی ۲۰۰ هزار میلیاردی شركت های دولتی در طرح های عمرانی
نوبخت اضافه كرد: بر این اساس مقرر شده تا شركت های دولتی در سال ۱۳۹۹ بیشتر از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در طرح های عمرانی سرمایه گذاری كنند كه این رقم، با ۶۰ هزار میلیارد تومانی كه در بودجه عمومی برای طرح های عمرانی دیده شده است حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان نیز در تبصره ۱۸ برای اشتغال، بودجه ریزی شده تا در سال ۱۳۹۹ به این بخش اختصاص دهیم بدین سبب می توان اظهار داشت كه برای سال آینده بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در طرح های عمرانی و اشتغال زا سرمایه گذاری خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: در شرایطی كه كشور با عنایت به تحریم های ظالمانه محاصره شده بهترین راه استفاده از ظرفیت های درونی است كه شركت های دولتی در این زمینه باید نقش تاریخی و اقتصادی خودرا به خوبی ایفا كنند.
نوبخت اضافه كرد: با جمع بندی امروز، این گزارش به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد و بودجه كل كشور نیز در ۱۵ آذر به مجلس ارسال می شود.
وی اشاره كرد: لایحه كل كشور كه شامل بودجه عمومی و بودجه شركت ها می شود بطور رسمی و قانونی ۱۵ آذر تقدیم مجلس خواهد شد و امروز فقط گزارش عملكرد شركت های دولتی و پیش بینی بودجه آنها در سال ۹۹ به مجلس می رود.


منبع:

1398/08/14
10:00:19
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: اقتصادی , دولتی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal