امكان ارزش گذاری دانش فنی برای شركت های دانش بنیان فراهم گردید

امكان ارزش گذاری دانش فنی برای شركت های دانش بنیان فراهم گردید

به گزارش لیدی شال در جهت توانمندسازی شركت های دانش بنیان و عرضه خدمات تخصصی تجاری سازی، از این پس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انجام خدمت ارزش گذاری دانش فنی و قیمت گذاری سهام شركتهای دانش بنیان حمایت می كند و ۷۰ درصد از هزینه های انجام این خدمت را تا سقف ۱۵ میلیون تومان تأمین می كند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، سید محمد صاحبكار، رئیس مركز شركت ها و موسسات دانش بنیان، ارزشگذاری دانش فنی شركت های دانش بنیان را یكی از نیازهای اصلی این شركت ها بخصوص در مواجهه با طرف سرمایه گذار عنوان نمود و اظهار داشت: ثبت دارایی های نامشهود شركت های دانش بنیان همچون دانش فنی در صورت های مالی شركت، در جهت عرضه آن به نهادهای مالی و سرمایه گذاری، به تعامل بهتر و اعتماد دو طرفه بین شركت ها و نهاد سرمایه گذار كمك می نماید و نشان دهنده رشدیافتگی شركت هاست.
دبیر كارگروه ارزیابی شركت های دانش بنیان اضافه كرد: مركز شركت ‎ها و موسسات دانش بنیان در سال ۱۳۹۸ خدمات متنوعی به منظور توانمندسازی شركت ها و مؤسسات دانش بنیان عرضه كرده است كه این نوع خدمات در جهت توانمندسازی و تسهیل در فرآیندهای تجاری سازی و كاهش هزینه های شركت ها است. جدیدترین خدمت از مجموعه خدمات توانمندسازی پشتیبانی از "ارزش گذاری دانش فنی و قیمت گذاری سهام" است كه اخیرا به مجموعه خدمات مركز شركت ها و مؤسسات دانش بنیان اضافه شده است. در این طرح، دانش فنی و دارایی نامشهود ارزشگذاری شده، باید در صورت های مالی شركت ثبت گردد تا از این طریق امكان افزایش سرمایه هم برای شركت ها فراهم شده و در آینده بتوان به استناد آن، با سهولت بیشتری فرایندهای تأمین مالی و دریافت تسهیلات را در شركتها دنبال كرد.
صاحبكار اظهار داشت: قبل از این خدمات متنوعی همچون پشتیبانی از تدوین قراردادهای حقوقی، طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان، خدمات مالی و حسابداری، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات، تدوین گزارش تحقیقات بازار، نیازسنجی مجوزها و گواهینامه ها، صدمه شناسی و ارتقای منابع انسانی و پشتیبانی از تدوین و اجرای برنامه بازاریابی، مشاوره های كسب وكار، مشاوره توسعه فنی محصولات و نشست های پرسش و پاسخ به شركت های دانش بنیان عرضه شده است.
وی در ارتباط با نحوه استفاده شركت ها از این خدمات اظهار نمود: شركت ها می توانند جهت استفاده از پیشخوان خدمات مشاوره، خدمات توانمندسازی و تجاری سازی و حضور در نشست های پرسش و پاسخ در سامانه http: //bizservices.ir/ درخواست خویش را ثبت كنند.
سامانه پشتیبانی از عرضه خدمت ارزش گذاری دانش فنی و قیمت گذاری سهام شركتهای دانش بنیان، اخیراً طی نشستی با حضور شركت های دانش بنیان در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی گردید.
در این جلسه اهمیت و روش های ارزش گذاری دانش فنی و دارایی های نامشهود و قیمت گذاری سهام شركت های دانش بنیان و ملاحظات اجرایی آن، به تفصیل مورد بحث قرار گرفت. فرآیند اجرایی این طرح توسط كارگزاران متخصص در این عرصه انجام می شود.1398/08/02
00:42:46
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: بازار , تجاری , تسهیلات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal