استاندار قزوین:

شركت های دانش بنیان می توانند گره گشای صنعت قزوین باشند

شركت های دانش بنیان می توانند گره گشای صنعت قزوین باشند

به گزارش لیدی شال استاندار قزوین اظهار داشت: شركت های دانش بنیان با استفاده از جوانان خلاق و با دانش در صورت رابطه بیشتر با صنعت و كشاورزی می توانند گره گشای مشكلات این عرصه ها باشند.


به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، هدایت الله جمالی پور عصر سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزویم كه با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور در استانداری انجام شد اظهارداشت: از این كه دكتر ستاری بعنوان معین استان قزوین تعیین شده اند برای ما یك فرصت برای حل مشكلات خود در این حوزه است. وی بیان كرد: قزوین یك استان با ظرفیت های خوب كشاورزی، صنعتی و گردشكری است و می تواند در صورت حمایت های كشوری در عرصه ملی نقش بیشتری ایفا كند. استاندار قزوین اشاره كرد: توسعه كشور نیازمند اتكا به علم و فناوری است و در سالهای اخیر در پشتیبانی از شركت های دانش بنیان كارهای خوبی شده و جوانان زیادی به مرحله خود باوری رسیده و توانسته اند كارهای مهمی را عملی كنند.
جمالی پور بیان كرد: امروز جوانان خلاق و مبتكر و با دانش زیادی توانسته اند از دانش خود به تولید محصول و ثروت برسند و اگر حمایت ها جدی باشد به دستاوردهای خوبی خواهیم رسید. وی اظهار داشت: با اعتماد به جوانان امروز به مرحله ای رسیده ایم كه در جایی كه وابسته بودیم توانسته ایم نیاز خودرا در داخل تولید نماییم و این روند باارزش است. استاندار قزوین یادآورشد: جوانان ما آمادگی دارند در صحنه جدیدی كه با راه اندازی شركت های دانش بنیان به وجود آمده بتوانند در علم و فناوری كارهای بزرگی انجام دهند اما این امر نیازمند حمایت منطقی و به موقع از آنهاست. جمالی پور با انتقاد از طولانی بودن روند صدور مجوزها اظهار داشت: گاهی اوقات برخی استعلام ها تا ۲۰۰ روز طول می كشد كه منطقی نیست پس ما در استان مصوب كردیم تا پاسخ های منفی یا مثبت بادلیل روشن و مستدل حداكثر در ۲۰ روز داده شود و اگر مدیری جواب نداد ما آنرا مثبت تلقی می نماییم تا متقاضی معطل نشود. وی بیان كرد: رویكرد ما در استان سیاست تسهیل گری و كمك به توسعه اقتصادی استان با پشتیبانی از شركت های دانش بنیان است و در این راه جدی هستیم.
جمالی پور اظهار داشت: در بخش صنعت گره هایی داریم كه با تقویت جوانان و هدایت آنها به سمت تولید می توانیم كارهای بزرگی انجام دهیم و باید رابطه صنعت، تولبد و دانشگاه و شركت های دانش بنیان را تقویت و بیشتر نماییم تا خروجی كار بهتر شود. وی اظهارداشت: باید اعتمادسازی و از یكدیگر حمایت نماییم تا با استفاده از ظرفیت بخش كشاورزی و صنعت در كشور سرآمد شویم. استاندار قزوین بیان كرد: باید بپذیریم امروز كه فروش نفت كشور متوقف شده همه ما به صورتی جیره خوار مالیاتی هستیم كه همین شركت های بخش خصوصی آنرا پرداخت می كنند.


منبع:

1398/07/24
23:58:45
5.0 / 5
4706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal