رئیس سازمان خصوصی سازی خبر داد

عرضه سهام پالایشگاهی به ارزش ۲۰هزار میلیارد تومان، دلیل شكست هپكو

عرضه سهام پالایشگاهی به ارزش ۲۰هزار میلیارد تومان، دلیل شكست هپكو

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به عرضه سهام شش شركت بورسی پالایشگاهی به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان، اظهار داشت: برهم خوردن فضای كلی اقتصاد كشور دلیل عدم موفقیت واگذاری هپكو است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، علیرضا صالح در یك گفتگوی رادیویی، درباره روند خصوصی سازی در كشور، تصریح كرد: بخش اعظم پتروشیمی های كشور از راه اصل ۴۴ واگذار شده است. ایجاد بانكهای غیر دولتی در كنار صنایع فولادی كشور از این طریق واگذار شده است.

وی خاطرنشان كرد: بازار بورس كشور روی شركت هایی كه از راه اجرای اصل ۴۴ واگذار شده اند می چرخد. هم اكنون حدود ۴۰۰ شركت دیگر برای واگذاری به بخش خصوصی باقی مانده است.
رئیس سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: بر مبنای صدمه شناسی انجام شده، تنوع در واگذاری ها را سرلوحه كار خود قرار دادیم و به همین جهت واگذاری فقط فروش دارایی ها نیست بلكه امكان دارد در چارچوب پیمان مدیریت، بازسازی ساختاری و انواع روش های دیگر صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: در تلاش هستیم طی یك ماه آینده یكی از صندوق های مبادله ای كه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان از سهام شش شركت بورسی پالایشگاهی را شامل می شود، به عموم عرضه نماییم.
به گفته صالح همان گونه كه در سیاست های ابلاغی اصل ۴۴ تاكید گردیده است، مهمترین هدف از اجرای این سیاست ها تشویق مردم به پس انداز و ورود آنها به بازار سرمایه است.
برهم خوردن فضای كلی اقتصاد كشور دلیل عدم موفقیت هپكو

رئیس سازمان خصوصی سازی ضمن اشاره به شركت های واگذار شده به بخش خصوصی، اضافه كرد: این شركت ها به ۹۰۰ عدد می رسد و عمده سهام دولت ها را شامل می شود. واگذاری شركت به بخش خصوصی تنها یك حلقه از فرایند واگذاری است و بهبود فضای اقتصاد حاكم بر كشور هم حلقه مهم دیگری است. در حقیقت خروجی های خصوصی سازی را نباید از فضای حاكم بر اقتصاد كشور جدا ببینیم.

وی افزود: شركت های پتروشیمی با همان روشی به بخش خصوصی واگذار شده است كه كارخانه هپكو اراك واگذار شده است، اما بر خلاف شركت های پتروشیمی، شركت هپكو موفق نبوده است و یكی از علل این مسئله بر هم خوردن فضای كل اقتصاد كشور است.

1398/07/18
14:36:38
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: بازار , دولتی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal