مقاومت طلای جهانی در مقابل كاهش قیمت

مقاومت طلای جهانی در مقابل كاهش قیمت

لیدی شال: قیمت طلا بعد از اینكه روز گذشته تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به كندی رشد اقتصادی و تنش ها در خاورمیانه به بالاترین حد در بیشتر از دو هفته اخیر صعود كرد، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی ثابت ماند.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۵۲۱ دلار و ۲۴ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۵۲۶ دلار و ۸۰ سنت صعود كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۵۲۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گفته مایكل مك كارتی، استراتژیست ارشد بازار در شركت "سی ام سی ماركتس"، هر دو كشور چین و آمریكا اظهاراتی مطرح نمودند كه نشان داده است امكان دارد توافق تجاری بین دو طرف حاصل شود و این مساله طلا را با فشارهای كاهشی مواجه كرده است. با این وجود اگر این مذاكرات باردیگر شكست بخورد، به نفع قیمت طلا خواهد بود.

شاخص دلار آمریكا بعد از اینكه استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریكا، اعلام نمود: مذاكرات تجاری آمریكا و چین در اوایل اكتبر از سرگرفته خواهد شد در معاملات روز سه شنبه در مقابل سبدی از ارزهای بزرگ ۰.۱ درصد رشد كرد.

بر اساس گزارش رویترز، اختلاف تعرفه ای میان دو اقتصاد بزرگ جهان بیشتر از یك سال است كه ادامه دارد و موجب التهاب بازارهای جهانی و كندی رشد اقتصاد جهانی شده و در نتیجه قیمت طلا از شروع امسال تابحال حدود ۱۸ درصد رشد كرده است.

استفن اینس، استراتژیست شركت اكسی تریدر در یادداشتی نوشت: اگر وخامت شرایط اقتصاد كلان ادامه پیدا كند طلا به قیمت بالاتری صعود خواهد كرد، برای اینكه امكان دارد بازار همچنان روی تسهیل بیشتر سیاست پولی بانك مركزی آمریكا حساب كند.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۱.۶۱ درصد رشد كرد و به ۹۰۸.۵۲ تن رسید كه منعكس كننده علاقه سرمایه گذاران به طلا است.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در محدوده ۱۴۹۷ دلار تا ۱۵۲۴ دلار خنثی مانده است و با خروج از این محدوده می تواند جهت حركت مشخصی پیدا كند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۸ دلار و ۵۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد كاهش، به ۹۵۴ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، به ۱۶۵۲ دلار و ۱۶ سنت رسید.

منبع:

1398/07/02
13:59:05
5.0 / 5
5027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal