حذف واردات كاغذ به منظور چاپ قبض های برق

حذف واردات كاغذ به منظور چاپ قبض های برق

به گزارش لیدی شال مدیرعامل شركت توانیر با اشاره به اینكه تابحال ۹۶ درصد مشتركان برق اطلاعات خویش را به منظور حذف قبوض كاغذی برق ثبت كرده اند، اظهار داشت: هم اكنون از میان ۳۶ میلیون مشترك برق كشور بیشتر از ۳۵ میلیون مشترك در طرح حذف قبوض كاغذی برق مشاركت كرده اند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده، با اشاره به این كه از امروز صدور قبوض كاغذی برق در كشور متوقف شده است، اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته بعد از این اطلاعات صورتحساب مشتركان به صورت الكترونیك و پیامكی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این كه حذف قبوض كاغذی برق مانع از قطع ۱۲ هزار درخت در سال می شود، افزود: با اجرای این طرح و حذف فرآیند توزیع قبوض در سراسر كشور صرفه جویی قابل توجهی در مصرف سوخت صورت خواهد گرفت.
متولی زاده با تاكید بر این كه بخش قابل توجهی از كاغذ قبوض برق وارداتی است، افزود: در شرایطی كه كشور گرفتار تحریم های گوناگونی است، مبلغ قابل توجهی از منابع ارزی صرف واردات كاغذ قبوض برق می شود كه با اجرای این طرح و حذف واردات این اقلام صرفه جویی ارزی قابل توجهی در این بخش صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شركت توانیر تصریح كرد: بر مبنای برآورد صورت گرفته اجرای این طرح باعث صرفه جویی ۳۰۰ میلیارد تومانی در منابع صنعت برق خواهد شد كه بخش عمده ای از این رقم مربوط به منابع ارزی برای واردات كاغذ قبوض برق بوده است.
وی با تاكید بر اینكه فرآیند ثبت اطلاعات مشتركان به منظور حذف قبوض كاغذی برق همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: مشتركان باقی مانده می توانند با ارسال شناسه قبض خود به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ اطلاعات خویش را در سامانه طرح ملی قبض سبز ثبت كرده تا بعد از این قبوض خویش را به صورت پیامكی و الكترونیكی دریافت نمایند.
روش های پرداخت قبوض جدید برق
متولی زاده با اشاره به اینكه فرآیند پرداخت قبوض پیامكی كاملا ساده سازی شده است، اظهار داشت: مشتركان برای پرداخت قبض های جدید می توانند از راه شركت های خدمات پرداخت الكترونیك و یا با استفاده از اپلیكیشین "خدمات غیرحضوری برق ایران" ضمن دریافت اصل قبض خود، صورتحساب خویش را هم پرداخت كنند.
مدیرعامل شركت توانیر افزود: همینطور در سایت شركت های توزیع نیروی برق سراسر كشور هم امكان پرداخت غیر حضوری قبوض پیشبینی شده است. از طرفی مشتركانی كه دسترسی به تلفن همراه هوشمند ندارند می توانند ضمن تماس با شماره ۱۵۲۱ و یا از راه تلفن بانك ها قبوض خویش را پرداخت كنند.
او در آخر تصریح كرد: مشتركانی كه دسترسی به هیچگونه تلفنی ندارند، می توانند صرفا با داشتن كارت اعتباری بانكی و رفتن به دستگاه های عابر بانك قبوض خویش را پرداخت كنند. گزینه پرداخت قبوض از راه شناسه قبض برق در اغلب عابر بانكهای كشور پیشبینی شده است و ظرف چند روز آینده در تمامی عابر بانكهای كشور عملیاتی خواهد شد.
منبع:

1398/07/01
22:06:01
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: خدمات , طلا , واردات , وارداتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal