موتورسیكلت برقی چند؟

موتورسیكلت برقی چند؟

به گزارش لیدی شال رئیس انجمن تولیدكنندگان موتورسیكلت ایران با اشاره به اینكه موتورسیكلت های برقی شتاب موتورسیكلت های بنزینی را ندارند، اظهار داشت: موتورسیكلت های برقی ۳۵۰ تا ۴۰۰ وات در طبقه ۴۰۰ دلار، موتورسیكلت های برقی ۱۵۰۰ وات در طبقه ۶۰۰ دلار و موتورسیكلت های برقی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ وات در طبقه ۸۰۰ دلار قرار دارند.


ابوالفضل حجازی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: قدرت موتورسیكلت های برقی ۳۵۰ تا ۲۵۰۰ وات است كه قیمت آنها به برند، مدل شركت واردكننده و فروشنده و خدمات شركت وابسته است.
وی با اشاره به اینكه موتورسیكلت ۳۵۰ واتی بیشتر نقش دوچرخه را دارد، اظهار داشت: هم اكنون در ایران تولیدكننده موتورسیكلت برقی نداریم و همه شركت ها واردكننده هستند. همینطور امكان دارد برخی از شركت ها هم مونتاژكننده باشند.
به قول رئیس انجمن تولیدكنندگان موتورسیكلت ایران، موتورسیكلت برقی وارداتی از چین از ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار قیمت دارد كه برای تعیین قیمت نهایی این رقم باید با ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه گمرك، پنج درصد هزینه حمل و نقل و ۹ درصد مالیات بر ارزش و ۲۰ درصد هزینه واردكننده جمع شود.
وی ادامه داد: برای مثال قیمت موتورسیكلت برقی با قدرت ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ وات حدود ۸۰۰ دلار است كه با در نظر گرفتن ارز ۱۲ هزار تومانی و سایر هزینه های ذكر شده، معادل ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان قیمت دارد.
به قول حجازی، موتورسیكلت های برقی ۳۵۰ تا ۴۰۰ وات در طبقه ۴۰۰ دلار، موتورسیكلت های برقی ۱۵۰۰ وات در طبقه ۶۰۰ دلار و موتورسیكلت های برقی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ وات در طبقه ۸۰۰ دلار قرار دارند.
رئیس انجمن تولیدكنندگان موتورسیكلت ایران با اشاره به اینكه از نظر علمی معادل سازی موتورسیكلت های بنزینی و برقی امكان پذیر نیست، اظهار نمود: موتورسیكلت های برقی شتاب موتورسیكلت های بنزینی را ندارند و این دو نوع موتوسیكلت در شتاب اولیه و سرعت در یك مسافت یكسان هم با هم تفاوت دارند.
به قول وی، حداقل سرعت موتورسیكلت های برقی و بنزینی هم به ترتیب ۵۰ و ۱۰۰ كیلومتر بر ساعت است كه این مورد هم همچون دیگر تفاوت های این دو نوع موتورسیكلت است.1398/05/29
15:11:53
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: خدمات , فروش , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal